PS4 | הנושא הרשמי 2

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

MGS FREAK
Veteran

Re: PS4 | הנושא הרשמי 2

הודעהעל ידי MGS FREAK » 23 אפריל 2018, 18:57

האמת שעברו איזה שנתיים מאז :)

אבל אלה לא הטוויסטים. זאת העובדה שהמשחק הזה עושה דברים שרק משחק בתור מדיום יכול לעשות, כל העלילה במשחק והקשר ההדוק מאוד שלה ל-MGS1, פשוט גאוני.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 23 אפריל 2018, 21:18

אין דבר כזה משחקי וידאו עם עלילה טובה. למה לבלבל את המוח?

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 23 אפריל 2018, 22:43

שיחקת באחד מהנ"ל? למה לבלבל את המוח?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 23 אפריל 2018, 23:26

שיחקתי בכולם. אין חיה כזאת משחק מחשב עם עלילה טובה או כתיבה טובה.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 23 אפריל 2018, 23:34

אם כך אני אשמח לדעת מה אתה מחשיב ככתיבה או עלילה טובה בסוגי מדיה אחרים. דוגמאות?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 23 אפריל 2018, 23:58

מובי דיק, מראה שחורה, אפוקליפסה עכשיו. זה לדעתי הטופ בכל אחת מהמדיות. הכותבים של משחקי המחשב הטובים ביותר הם במקרה הטוב יכולים להיות סופרי מד״ב סוג ב׳.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 אפריל 2018, 02:07

אויש נו באמת. תעשיית המשחקים היא תעשייה צעירה מכל אחת מהמדיות שציינת פה, והיא מתפתחת. יש בה אולי המון זבל באופן יחסי, כי להבדיל מכל אחת מאלו שציינת היא לא מבוססת בעיקרה המוחלט על סיפור. אבל היא מתפתחת, ובכל דור אחוז המשחקים שהסיפור שלהם מעניין, ויותר מזה, אחוז מהמשיקים שהסיפור בהם מתבסס על עצם המדיום שבו הוא נמצא, הולך וגדל.
בטח שיש משחקים עם סיפור טוב, הרי בלי סיפור ביושוק אינפינט הוא משחק של 7.5 ועם סיפור הוא משחק של 9.rpg שמפוצץ בסיפור ודמויות ורקע ולור שניתנים לחקירה מעמיקה עד כמה שאתה כשחקן תחליט להעמיק, כמו נניח הוויצר, זה לא סיפור טוב? משחק כמו ברדרס שמעביר רגשות שלמים רק על ידי מכניקת משחק, זה לא סיפור טוב?
יש לך כאן שלוש דוגמאות לסיפורים טובים שעובדים רק מעצם היותם משחקים. אתה לא צריך לשפוט סיפור של משחק לפי איך שהוא היה מועבר במדיום אחר, כי סיפורים של משחקים מועברים דרך הגיימפלי ודרך העולם ודרך חקירה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 אפריל 2018, 09:09

InterAl כתב:מובי דיק, מראה שחורה, אפוקליפסה עכשיו. זה לדעתי הטופ בכל אחת מהמדיות. הכותבים של משחקי המחשב הטובים ביותר הם במקרה הטוב יכולים להיות סופרי מד״ב סוג ב׳.

זה עובד גם הפוך, אתה יודע... הסופרים והתסריטאים הטובים ביותר הם במקרה הטוב יכולים להיות כותבים למשחקי מד"ב סוג ב' ;)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2018, 10:41

הבנתי שיצא היום דמו של DETROIT, אבל זה שוב הדמו ההוא של הHOSTAGE שראינו לדעתי כמה וכמה פעמים... אומרים שהמשחק הוא בערך 20-30 שעות (!), לא מבין למה הם חורשים על הקטע ההוא בכל הזדמנות, אבל מצד שני - פחות ספוילרים! :D
יצא לי לקרוא רשמים פה ושם של כתבים ששיחקו בו שעתיים בערך, הם אומרים שהוא ממש מרהיב ועבודת הMO-CAP פשוט יוצאת דופן באיכותה, ושהוא מאוד מזכיר את HEAVY RAIN רק מעט פחות קרינג'י והרבה יותר טוב.
אני לא יודע מה אני חושב עליו עדיין, מניח שאקנה אותו מתישהו במבצע אם יתברר כטוב בז'אנר שלו... לא מצפה כמובן למשהו מעולה, אבל סביבות ה-80.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 24 אפריל 2018, 11:07

swym כתב:
InterAl כתב:מובי דיק, מראה שחורה, אפוקליפסה עכשיו. זה לדעתי הטופ בכל אחת מהמדיות. הכותבים של משחקי המחשב הטובים ביותר הם במקרה הטוב יכולים להיות סופרי מד״ב סוג ב׳.

זה עובד גם הפוך, אתה יודע... הסופרים והתסריטאים הטובים ביותר הם במקרה הטוב יכולים להיות כותבים למשחקי מד"ב סוג ב' ;)

לא נראה לי. אני חושב ש-bioware למשל היו מתים שסופר כמו ורנור וינג׳י היה כותב להם את עלילת mass effect. אבל למה שהוא יסכים להשחית את זמנו על פרויקט כזה? בנוסף, מי מכיר בכלל את הכותבים של mass effect?

stick כתב:אויש נו באמת. תעשיית המשחקים היא תעשייה צעירה מכל אחת מהמדיות שציינת פה, והיא מתפתחת. יש בה אולי המון זבל באופן יחסי, כי להבדיל מכל אחת מאלו שציינת היא לא מבוססת בעיקרה המוחלט על סיפור. אבל היא מתפתחת, ובכל דור אחוז המשחקים שהסיפור שלהם מעניין, ויותר מזה, אחוז מהמשיקים שהסיפור בהם מתבסס על עצם המדיום שבו הוא נמצא, הולך וגדל.
בטח שיש משחקים עם סיפור טוב, הרי בלי סיפור ביושוק אינפינט הוא משחק של 7.5 ועם סיפור הוא משחק של 9.rpg שמפוצץ בסיפור ודמויות ורקע ולור שניתנים לחקירה מעמיקה עד כמה שאתה כשחקן תחליט להעמיק, כמו נניח הוויצר, זה לא סיפור טוב? משחק כמו ברדרס שמעביר רגשות שלמים רק על ידי מכניקת משחק, זה לא סיפור טוב?
יש לך כאן שלוש דוגמאות לסיפורים טובים שעובדים רק מעצם היותם משחקים. אתה לא צריך לשפוט סיפור של משחק לפי איך שהוא היה מועבר במדיום אחר, כי סיפורים של משחקים מועברים דרך הגיימפלי ודרך העולם ודרך חקירה.

לא התווכחתי על הפוטנציאל של התעשייה - לדעתי הפוטנציאל הוא בלתי מוגבל. התווכחתי לגבי המצב הנוכחי, שאי אפשר להשוות אותו ליצירות טובות באמת של מדיומים אחרים. העלילה של ביושוק אינפיניט למשל היא pulp fiction קלאסי. היא יצירת מופת רק בהשוואה למשחקי וידאו.

לגבי ״סיפורים של משחקים מועברים דרך הגיימפליי״ - זה נכון עבור חלק זניח מהמשחקים. בד״כ הסיפור עובר דרך cutscenes כאלה או אחרים, או שיחות עם דמויות בעולם המשחק. כלומר לא דרך גיימפליי. גם במקרים הספורים שזה כן, קשה לקרוא לזה עלילה טובה. brothers למשל משחק מצוין, אבל לומר שיש לו עלילה טובה? קשה. לגבי הכתיבה אין בכלל מה לדבר. הכותבים הטובים ביותר של משחקי מחשב כותבים ברמה של fanfic.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2018, 11:15

מוזר לי ששמת את "מראה שחורה" כמשהו שבאמת נחשב ככתיבה איכותית... יש לו רעיונות מגניבים, גם אם בחלקם כבר חרושים בתחום המד"ב, אבל הכתיבה שלו לא משהו מיוחד כל כך, ואני אומר את זה בתור מישהו שמאוד מאוד אוהב את רוב הפרקים, בכל העונות.

לדעתי יש כתיבה מצויינת בפורטל 1 ו-2, בסטנלי פאראבל, גם בTLOU יש כמה קטעים טובים מאוד שלא היו מביישים סרטים... ברור שבספרים תמיד תהיה הכתיבה הכי טובה, אבל אני חושב שהמשחקים מצמצמים את הפער מסרטים, לפחות בז'אנר שלהם. למשל משחקי אימה לדעתי כתובים בהרבה מקרים טוב יותר מסרטי אימה רבים, שלא לוקחים את עצמם ברצינות כל כך. גם בז'אנר האקשן וההרפתקאות - אני לא חושב שאנצ'רטד 4 פחות טוב מאינדיאנה ג'ונס האחרון, המומיה או ג'ומנג'י.
בכל אופן, בביושוק + אינפיניט יש גם כתיבה טובה (גם אם לא בכל משפט ומשפט בתסריט, מן הסתם), וגם עלילה מעולה שלדעתי גם כן לא הייתה מביישת סרט קולנוע או סדרה מאוד מושקעת.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 24 אפריל 2018, 11:51, נערך פעם 1 בסך הכל.

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 24 אפריל 2018, 11:28

למראה שחורה אין תסריט איכותי בכלל.
אם כבר דוגמה לתסריט איכותי - בלש אמיתי עונה 1.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 24 אפריל 2018, 12:04

מראה שחורה היא סדרה איכותית רק בגלל העלילה/כתיבה. אין שם כלום מעבר לזה. גם ״רעיונות״ אני מחשיב כחלק מהעלילה.

לגבי צמצום פערים, אני מסכים שזה קורה, אבל התעשייה עדיין לא ברמה של הסרטים/סדרות/ספרים האיכותיים באמת.

ואני מסכים שאנצ׳רטד הוא לא פחות טוב מאינדיאנה ג׳ונס, אבל גם באינדיאנה ג׳ונס אין כתיבה או עלילה טובה. פורטל, TLOU וכל השאר, לא, ממש לא.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 אפריל 2018, 12:36

ההגדרה שלך לסיפור טוב מאוד גמישה בהתאם למה שאתה רוצה להגדיר כסיפור טוב..
סיפור טוב בהחלט יכול להיות משחק כמו ברדרס ובהחלט יכול להיות rpg שמפוצץ בפרטים ובעולם שלם ובחקירה שלא יכולים להיות קיימים בשום מדיום אחר, גם אם ה"סיפור הראשי" הוא בסך הכל קלישאת 'לך מפה לשם'.
ברור שאם תחפש במשחקים את מה שסרטים למדו לעשות במהלך יותר מ-100 שנים אתה תמצא שאת אותם דברים הסרטים עושים יותר טוב, ואתה לא צריך להשוות ככה.
באותה מידה אני יכול להגיד שאפוקליפסה עכשיו שציינת ככתיבה טובה, מעביר הרבה מהמוטיבים והרעיונות שלו דרך הערוץ הויזואלי. מבחינתי זו בהחלט כתיבה טובה, אבל אי אפשר להשוות את זה לספר שבפני עצמו כתוב טוב.

-- --

בנושא אחר, אני מניח שנמאס לשמוע עד כמה הוא טוב אבל, אני ממש נהנה מהend game של gow. הם אשכרה שמרו את הפאזלים הכי טובים ואת הקרבות הכי מאתגרים לעשרות שעות שנפתחות אחרי המשחק. זה כבר משהו שבאמת לא ציפיתי ממשחק gow.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 אפריל 2018, 12:40

Stick כתב:-- --

בנושא אחר, אני מניח שנמאס לשמוע עד כמה הוא טוב אבל, אני ממש נהנה מהend game של gow. הם אשכרה שמרו את הפאזלים הכי טובים ואת הקרבות הכי מאתגרים לעשרות שעות שנפתחות אחרי המשחק. זה כבר משהו שבאמת לא ציפיתי ממשחק gow.

ספויילר: הצג
לא ניצחתי אף ואלקירי,אפילו בנורמל :? יש לי חבר ששיחק על הארד וניצח אחת מהן כשהוא רמה 3... המשחק הזה יכול לגמור לך את הביטחון העצמי כשחקן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2018, 12:45

InterAl כתב:מראה שחורה היא סדרה איכותית רק בגלל העלילה/כתיבה. אין שם כלום מעבר לזה. גם ״רעיונות״ אני מחשיב כחלק מהעלילה.

לגבי צמצום פערים, אני מסכים שזה קורה, אבל התעשייה עדיין לא ברמה של הסרטים/סדרות/ספרים האיכותיים באמת.

ואני מסכים שאנצ׳רטד הוא לא פחות טוב מאינדיאנה ג׳ונס, אבל גם באינדיאנה ג׳ונס אין כתיבה או עלילה טובה. פורטל, TLOU וכל השאר, לא, ממש לא.

קודם כל צריך לעשות הפרדה... יש הבדל בין עלילה לבין כתיבה. עלילה יכולה להיות מאוד מעניינת אבל עם תסריט שכתוב חרא ולהפך.
הרעיונות של מראה שחורה מצויינים, הטקסטים ממוצעים-מינוס. לא משהו שהייתי מגדיר כ"כתיבה טובה". כל הקטע שלהם זה הרעיון הכללי.

דבר שני אשמח לדעת איזה סרטים בסגנון האקשן-הרפתקאות לדעתך טובים יותר מאנצ'רטד 4, למשל. מבחינת הכתיבה, בעיקר. רצוי משהו מהעשור האחרון, שיהיה רלוונטי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2018, 12:47

Uncle Pey'j כתב:
Stick כתב:-- --

לא ניצחתי אף ואלקירי,אפילו בנורמל :? יש לי חבר ששיחק על הארד וניצח אחת מהן כשהוא רמה 3... המשחק הזה יכול לגמור לך את הביטחון העצמי כשחקן.

חחחח.... לא יודע איזה ציוד יש לך, אני ברמה 6 כרגע, ניצחתי 3 די בקלות, צריך פשוט להיות סבלני איתן. אלה בדיוק הקטעים שיותר נוטים לכיוון סדרת סולס מכל דבר אחר... הבנתי שהבוסית שלהם מ-מ-ש קשה וגורמת לאנשים עם ציוד ממש טוב לשבור את השלט :) אני לא יכול לחכות, אבל קודם צריך למצוא את כולן :/
קיצר אל תתייאש ואל תנסה לפני שתהיה לפחות רמה 5, גם תזכור שיש קשות יותר ופחות, אבל גם זה בהתאם לציוד שלך

עדכון - עיצות בשבילך:

אוקיי, קודם כל לפני שאתה נכנס לקרב כזה תוודא שיש לך BERSERKER RES STONE, כדי שאם תמות תוכל לחזור עם קצת בריאות ומיד להפעיל את הRAGE ולפוצץ אותה, ולהשלים קצת בריאות.... דבר שני - איך שאתה מתחיל את הקרב - *מיד* תתחיל להפציץ עם הRUNE ATTACKS שלך. כל הארבע (2 לכל נשק) ואם יש לך גם משהו שלישי שעוזר לך (עם העיגול) - אז תפעיל גם אותו. ככה שאחרי חצי דקה בערך - שלושתם שוב יהיו זמינים. כשאתה הולך למות פעם ראשונה - תשתמש בRAGE ותמלא את הבריאות קצת... אם תעשה את כל זה ועדיין לא תצליח להיות ממש קרוב להרוג אותה (=להוריד לה בערך 75% מהבריאות) - אז תוותר ותחזור בשלב מאוחר יותר. אם אתה קרוב אז זה רק עניין של להפגע קצת פחות...
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 24 אפריל 2018, 12:55, נערך פעם 1 בסך הכל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 אפריל 2018, 12:54

אני לא ניגש אליהן עדיין, ניצחתי אחת שמצאתי עוד בזמן המשחק עצמו אבל כרגע אני רק מסתובב במידגארד ועובר על כל האיים. מוצא איזה סייד קווסט מדי פעם ועושה אותו, וגם משלים את כל הקווסטים של הגמדים.
אחרי זה בטח אלך לונהיים שעוד לא ניגשתי אליה בכלל ורק אז כשאגיע לציוד החזק ביותר אני אתחיל לרדוף אותן.
אני על הארד ואני מחפש את האתגר אבל אני רוצה לדעת שהאתגר הוא כמו שצריך אבל לא מוקצן רק בגלל הציוד שלי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2018, 12:56

עדכנתי את ההודעה הקודמת עם כל מני עיצות מאוד מאוד בסיסיות שמתאימות בערך לכל קרב מול כל בוס במשחק.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 24 אפריל 2018, 13:22

Stick כתב:ההגדרה שלך לסיפור טוב מאוד גמישה בהתאם למה שאתה רוצה להגדיר כסיפור טוב..
סיפור טוב בהחלט יכול להיות משחק כמו ברדרס ובהחלט יכול להיות rpg שמפוצץ בפרטים ובעולם שלם ובחקירה שלא יכולים להיות קיימים בשום מדיום אחר, גם אם ה"סיפור הראשי" הוא בסך הכל קלישאת 'לך מפה לשם'.
ברור שאם תחפש במשחקים את מה שסרטים למדו לעשות במהלך יותר מ-100 שנים אתה תמצא שאת אותם דברים הסרטים עושים יותר טוב, ואתה לא צריך להשוות ככה.
באותה מידה אני יכול להגיד שאפוקליפסה עכשיו שציינת ככתיבה טובה, מעביר הרבה מהמוטיבים והרעיונות שלו דרך הערוץ הויזואלי. מבחינתי זו בהחלט כתיבה טובה, אבל אי אפשר להשוות את זה לספר שבפני עצמו כתוב טוב.

-- --

שאלה פשוטה: יש משחק שהיית ממליץ למישהו בעיקר בשביל לחוות את העלילה שלו? כי בכנות, אני לא שיחקתי באחד כזה. יש משחקים עם עלילה נחמדה, אבל זה אף פעם לא העיקר.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 אפריל 2018, 13:28

Stick כתב:
אני לא ניגש אליהן עדיין, ניצחתי אחת שמצאתי עוד בזמן המשחק עצמו אבל כרגע אני רק מסתובב במידגארד ועובר על כל האיים. מוצא איזה סייד קווסט מדי פעם ועושה אותו, וגם משלים את כל הקווסטים של הגמדים.
אחרי זה בטח אלך לונהיים שעוד לא ניגשתי אליה בכלל ורק אז כשאגיע לציוד החזק ביותר אני אתחיל לרדוף אותן.
אני על הארד ואני מחפש את האתגר אבל אני רוצה לדעת שהאתגר הוא כמו שצריך אבל לא מוקצן רק בגלל הציוד שלי.

ונהאיים היא הממלכה של אלי הואניר,הקבוצת אלים שפרייה משוייכת אליה ותהיה לה כנראה חשיבות עלילתית רצינית בהמשך,אני חושב שהתכוונת לניפלהיים? אגב,זה היה ממש התגרות מצד סנטה מוניקה להראות לנד את אסגרד,ונהאיים וסוורטהיים ביגדראסיל ולא לאפשר לנו להגיע לשם..הם לגמרי שומרים לפחות שתיים מהממלכות האלה למשחק המשך..אבל אני יכול לדמיין איזו הרחבה סטייל הוריזון בסוורטהיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אפריל 2018, 13:52

InterAl כתב:
Stick כתב:ההגדרה שלך לסיפור טוב מאוד גמישה בהתאם למה שאתה רוצה להגדיר כסיפור טוב..

-- --

שאלה פשוטה: יש משחק שהיית ממליץ למישהו בעיקר בשביל לחוות את העלילה שלו? כי בכנות, אני לא שיחקתי באחד כזה. יש משחקים עם עלילה נחמדה, אבל זה אף פעם לא העיקר.

כן, ביושוק + אינפיניט :D

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 אפריל 2018, 13:56

InterAl כתב:

-- --

מעבר לתשובות הרגילות כמו ביושוק, בהחלט. משחקים כמו stanley parable, her story, brothers. באמת, לא חסר. יש המון משחקים שטובים כמו הסיפור שלהם ויקומו ויפלו על הסיפור שלהם.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 אפריל 2018, 13:57

Uncle Pey'j כתב:
Stick כתב:

ונהאיים היא הממלכה של אלי הואניר,הקבוצת אלים שפרייה משוייכת אליה ותהיה לה כנראה חשיבות עלילתית רצינית בהמשך,אני חושב שהתכוונת לניפלהיים? אגב,זה היה ממש התגרות מצד סנטה מוניקה להראות לנד את אסגרד,ונהאיים וסוורטהיים ביגדראסיל ולא לאפשר לנו להגיע לשם..הם לגמרי שומרים לפחות שתיים מהממלכות האלה למשחק המשך..אבל אני יכול לדמיין איזו הרחבה סטייל הוריזון בסוורטהיים.

אמת, פאדיחה שלי :D
עוד לא חזק בכל המיתולוגיה הזאת..

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 24 אפריל 2018, 14:09

אז... לא. אני לא מסכים. כל המשחקים שהזכרתם הם תת רמה מבחינה עלילתית כשמשווים למדיומים אחרים.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 175 אורחים