נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 31 דצמבר 2019, 11:59

אין לנו עדין מספר לאקסבוקס, רק מספר CU אבל בלי מהירות שעון אנחנו לא יודעים כמה TF ה-XSX. השמועות מדברות על 12TF, אז אפשר לנחש שהמהירות שעון היא בערך 1.7Ghz שזה 12.185TF אבל זה סתם מספר מונפץ מהטוסיק שלי כי 1.7Ghz זה מספר עגול, באותה מידה זה יכל להיות 1.657Ghz או 1.72Ghz. נצטרך לחכות ולראות, ביחוד שמיקרוסופט בעצמם עדין לא יודעים מה תהיה המהירות הסופית, הרי ה-ONE העלה מהירות שעון ל-GPU עוד ב-2013.

אני כן חושב שהעובדה שיש ל-GPU של הפס5 יתרונות מסויימים יחד עם ה-SSD, אומרים שלא נראה הפרשים גדולים מדי. כלומר ההפרש קטן משמעותית מאשר בין ה-ONE והפס4. דמיין שהיה ל-ONE גם 8GB של GDDR5 ובמקום 1.3TF הוא היה 1.5TF, אני בספק אם משחקים היו שונים בכלל בין הקונסולות בצורה נראת לעין אם זה היה המקרה.

אבל צריך לחכות, אי אפשר לדעת מה יהיה. כל מה שיש לנו זה מידע מדליפה חלקית מלפני לא מעט זמן, אולי דברים השתנו מאז.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 דצמבר 2019, 12:17

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 דצמבר 2019, 12:24

היה ברור שהטוויט הזה ידרדר למילים של רפסודיה בוהמית :)

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 31 דצמבר 2019, 18:59

לפי מה שקראתי ברחבי האינטרנט (era ורדיט), הדליפות האלה אמנם מגיעים ממקור אמין (github של אינטרן ב AMD), אבל התוכן פשוט לא מתיישב כמו שצריך.
נצטרך פשוט להמתין בסבלנות להכרזה רשמית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 דצמבר 2019, 21:59

dean כתב:לפי מה שקראתי ברחבי האינטרנט (era ורדיט), הדליפות האלה אמנם מגיעים ממקור אמין (github של אינטרן ב AMD), אבל התוכן פשוט לא מתיישב כמו שצריך.
נצטרך פשוט להמתין בסבלנות להכרזה רשמית.

התוכן של הפס5 מתישב כמו שצריך, אבל יש מצב טוב שהוא מגרסה מוקדמת יחסית וחא הצ׳יפ שיש להם היום כי אין בו RT חומרתי וסרני אמר שיש.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 ינואר 2020, 09:19

אם אין בו RT בניגוד למה שסרני אמר זו לא ההגדרה ל״התוכן לא מתיישב כמו שצריך״?

תן לי להיאחז במשהו :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 09:37

bling כתב:אם אין בו RT בניגוד למה שסרני אמר זו לא ההגדרה ל״התוכן לא מתיישב כמו שצריך״?

תן לי להיאחז במשהו :P

אני משער שכשדין אמר שהתוכן לא מתישב כמו שצריך, הוא מתכוון לזה שהדליפה הזאת הגיעה ממתמחה ב-AMD שבטיפשותו החליט לשמור את כל המידע שלו בריפו ציבורי ב-github ובשלב כלשהו אחד האסייתים המטורפים שאנחנו מביאים לפה טוויטים שלהם מצא את הריפו הזה. היו שם דברים ברמת הלו"ז של המתמחה הזה שהיה צריך למיין ספקי כוח בקומה 7 וכדומה. חלק מהעבודה שלו הייתה לכתוב סקריפטים בפיית'ון ששולפים מקבצים מידע של מטרות ובנצ'מארקים של צ'יפים ויוצרים מהם קבצי CSV שאפשר לראות באקסל.

הקוד שלו לא היה משהו, הוא איכשהו שלף דברים וערבב אותם יחד כך שיש בקבצים מידע מבולבל. החבר'ה ב-ERA שגם היה להם שם את הקוד של המתמחה עשו סדר בעניין ולמרות שיש שם דברים מבולבלים לגמרי (נניח דברים של ארדן שקבלו פרטים של אריאל למשל), הסדר שהחבר'ה ב-ERA עשו בקבצים לפי הטעויות בקוד של המתמחה די סדרו את העניינים.

אז בנוגע לפס5, אין שם בנצ'מארקים של RT. זה לא אומר שאין בצ'יפ הזה RT, רק שבמקבץ בנצ'מארקים שהם עשו אין RT. מה זה אומר? אני לא יודע, אולי זאת גרסה ראשונית של הצ'יפ מ-2018 שעדין לא היה בו RT, אולי הם פשוט לא עשו בנצ'מארק ל-RT עדין באותו שלב או שהבנצ'מארקים של ה-RT נעשו אבל לא נאספו על ידי המתמחה, הכל אפשרי. מה שכן ראינו בבנצ'מארקים לפס5:
- 36CU.
- מצב 2Ghz למשחקי פס5.
- מצב 0.911Ghz לתמיכה לאחור בפרו (בדיוק מהירות השעון שלה).
- מצב 0.8Ghz לתמיכה לאחור בפס4 (שוב, בדיוק מהירות השעון שלה).
- באס ברוחב 256-ביט.
- ניסוי עם GDDR6 ב-14Gbps (שזה 448GB/s).
- ניסוי עם 16Gbps (שזה 512GB/s).
- ניסוי עם 18Gbps (שזה 572GB/s).

ובצד של XSX ראינו רק מטרות אבל בלי בנצ'מארקים (מה שתואם לדליפות שMS מפגרת מאחורי סוני בהליך הפיתוח):
- 56CU
- תמיכה חומרתית ב-RT בחיתוך קרן לקופסה.
- תמיכה חומרתית ב-RT בחיתוך קרן לפוליגון (שתי הקטגוריות יחדיו זה בול מה שעושה ליבת RT שיש ל-NVIDIA בסדרה 2000).
- שימוש ב-GDDR6 ב-560GB/s שזה תואם בול למה שראינו ב-E3 בסרטון CGI שזה 320-ביט עם צ'יפים של 14Gbps.

זה פחות או יותר מה שיצא מהקבצים הללו. האם זה סופי? ממש לא. הדבר היחיד שאני לא מבין הוא למה שסוני תשקיע מליונים בצ'יפ שהוא בכלל לא הצ'יפ של הפס5, כלומר מה המטרה של הצ'יפ הזה? התאוריה היחידה שראיתי שיש בה הגיון כלשהו היא שזה לערכות פיתוח מוקדמות והצ'יפ הוא בעצם 5700XT שתפקד כסוג של ממלא מקום לפס5 עד שיש להם צ'יפ אמיתי. זאת תאוריה מעניינת, למרות שלא ברור לי למה שלסוני יהיה הצ'יפ הזמני הזה כשהם במצב כל כך מתקדם אבל למיקרוסופט יהיה הצ'יפ האמיתי שלהם במצב כל כך לא מתקדם, קצת מוזר.

בקיצור, יש תקווה, אל יאוש, אבל תכין את עצמך למקרה וזה באמת ה-GPU של הפס5.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 ינואר 2020, 10:01

תודה על הסדר קיאו. אכן נשמע קצת תמוה העניין אבל אם צריכים להמר על התסריט שהכי נשמע הגיוני אז זה אכן הכרטיס של הפס5 רק בגרסה קצת מוקדמת אבל בהיגיון שלי יישום RT הוסיפו יותר מאוחר אבל עוד כוח לכרטיס עצמו - לא סביר במיוחד.

האתרים כבר חוגגים על הדליפות עם כל מני ידיעות בסגנון "האם הפס5 חלשה יותר מהאקס בוקס?"

מייקרוסופט הולכת לחגוג על זה.

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 01 ינואר 2020, 11:33

אין מה לחגוג יותר מדי, זה הכל פונקציה של מחיר. אם האקסבוקס תהיה חזקה יותר, היא תהיה יקרה יותר.
לחשוב שמיקרוסופט פשוט יכולה פשוט "לבלוע" הפסד על כל קונסולה שנמכרת בשביל להשוות מחיר לסוני זה חלום בהקיץ.

נניח ומיקרוסופט תכננה לשגר את האקסבוקס הבאה ב 600$ עם 12TF והם ראו שסוני משגרת את ה PS5 עם 9TF ב 500$.
יש מישהו כאן שחושב שמיקרוסופט פשוט יכולה לספוג את ה 100$ האלה?

10 מיליון יחידות שכנראה ימכרו בשנה הראשונה כפול 100$ זה מיליארד פאקינג דולר.
באיזה סרט אנשים חיים שחטיבת האקסבוקס פשוט יכולה לשרוף מילארד דולר בשנה רק על השוואת מחיר למתחרה?
אפילו חצי מיליארד לא בא בחשבון, שזה ספיגה של "רק" 50$.

בקיצור, תתחילו לחסוך, האקסבוקס סיריאס X תעלה 600$ לפחות, אם לא 700$.
בוקמארק דיס פוסט.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 12:36

לפני שאני אכתוב על מחירים, אני רוצה לציין שלא ממש הצלחתי למצא את מספר ה-CU של הפס5 במסמכים כך שאני לא יודע מה המקור לזה, אבל כן מצאתי בעצמי את שאר המידע שהבאתי. בנוגע לצ'יפ ישן או לא, שמתי לב שבמסמכים יש אבולוציה שמתחילה מצ'יפ שנקרא Ariel B0 שמתפתח ל-Oberon A0 שלבסוף מתפתח ל-Oberon B0. כלומר נראה שהצ'יפ של סוני שינה שם קוד והתקדם לתצורה חדשה. לא ממש מצאתי מספר CU, אבל כן נראה ש-Arienl היה עם רוחב פס לזיכרון של 448GB/s אבל Oberon B0 כבר נמצא צפונית ל-500GB/s (ליתר דיוק 531GB/s אבל זה מספרים של בנצ'מארק בזמן ש-448GB/s זה מספר תאורתי כך שאפשר לשער שמדובר ביותר מ-550GB/s). כמובן שיש קשר ישיר בין רוחב הפס לבין הכוח של ה-GPU, ככל שה-GPU חזק יותר, צריך רוחב פס גדול יותר. אז אכן רואים אבולוציה של הצ'יפ לאורך זמן וכן רואים שמתישהו הוא קבל שדרוג של בערך 25% ברוחב פס מה מרמז על GPU חזק יותר או לחילופין אותו GPU אבל הבדיקות הראו להם שהם צריכים יותר רוחב פס בכדי להזין אותו. בכל מקרה, אני חושב שזה מקום לתקווה.

ועכשיו בנוגע למחיר. אני חושב שמיקרוסופט בטראומה גדולה מאוד מה-ONE, גם בצד של לבנות את הקונסולה החזקה ביותר שהם יכולים אחרי ההשפלה עם ה-ONE וגם בקטע של ההכרזה של המחיר שהביאה להם סטירה בפנים ב-E3 2013. אז אני חושב שMS משחקים במשחק ההמתנה והתגובה לסוני. בתאוריה, אני חושב שMS בנו את ה-XSX להיות קונסולה של 499$ (אף אחד עם חצי מוח לא יבנה קונסולה יקרה מזה אחרי עניין הפס3). עכשיו השאלה היא מה הולך עם סוני. הקונסולה המדוברת של 9.2TF בהחלט יכולה להיות קונסולה של 399$, כל עוד סוני מוכנים להפסיד קצת כסף על כל מכשיר. לדעתי, אם נסתכל מהצד של מיקרוסופט, יש בדיוק שני סנריואים שיעבדו להם.
סנריו 1:
- פס5 מוכרזת ב-499$.
- ה-XSX גם 499$.
- ה-XSS היא 349$.

סנריו 2:
- הפס5 מוכרזת ב-399$.
- ה-XSX גם מתומחרת ב-399$.
- ה-XSS מבוטלת.

אני לא מסוגל לראות שום אופציה אחרת שהגיונית ל-MS. סנריו 1 הוא החלום של מיקרוסופט, סנריו 2 הוא קצת סיוט בשבילם כי הם הולכים להפסיד הרבה כסף על כל קונסולה ובנוסף כסף לפח על ה-R&D של ה-XSS.

ורק אנדקודטה, לפני עלויות משלוח, מיסים, מכסים וכדומה, בתיקון לאנפלציה של 2019 MS הפסידה 164$ פרק 360. סוני הפסידה הרבה יותר על הפס3, אבל זה היה פרוייקט די דפוק שלא ממש מעיד על משהו. הפיתוח של ה-360 עבר חלק כמו חמאה (כמעט, האמת שהם שנמכו מהירויות שעון בשנה האחרונה כך שאולי היו להם קצת בעיות yield) ומיקרוסופט זרמו עם הפסד של 164$ לפני עלויות אכסון, משלוח, מכסים וכדומה כך שזה לא בדיוק חריג. החריג הוא הפס4 וה-ONE, הקונוסלות קור הראשונות בהסטוריה שנמכרו ברווח לפני העלויות הנלוות. כלומר אם הדור הזה מנסה לחזור לכוח, תצפו ממיקרוסופט וסוני להפסיד כסף. וכן, גם מליארד דולר זה סכום סביר בשיגור של קונסולה, תסתכלו על נתונים פיננסים של סוני ומיקרוסופט בשנים של שיגור קונסולות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 ינואר 2020, 12:51

לפי איך שאני רואה את זה - אם כבר - הXSX תעלה 500 דולר והPS5 תעלה 400 דולר, אם זה ההפרש בביצועים.
אבל, אולי הם יציעו SSD קטן יותר, מה שכבר יכול לחסוך להם...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 12:57

Laskin כתב:לפי איך שאני רואה את זה - אם כבר - הXSX תעלה 500 דולר והPS5 תעלה 400 דולר, אם זה ההפרש בביצועים.
אבל, אולי הם יציעו SSD קטן יותר, מה שכבר יכול לחסוך להם...

אני לא חושב שה-XSX והפס5 הן בהפרש של 100$ אם הנתונים המודלפים שלהן נכונים. אולי ההפרש הוא 2.8TF, אבל MS משיגה את זה בעיקר בעזרת CU וסוני בעיקר בעזרת מהירות שעון מה שהופך את הפיתרון של סוני ליקר יותר באופן יחסי. ומעבר לזה, שתי החברות לא הולכות להוציא יותר מ-200$ על ה-APU כך שכך או כך הפרש הכוח לא יהיה 100$ אפילו אם שתיהן היו מאוזנות באותה צורה עם המהירות שעון. כלומר אם סוני מוכרת ב-399$ ו-MS ב-499$, אין לי ספק ש-MS מרוויחה יותר או ליתר דיוק מפסידה פחות על הקונסולה מסוני.

בכל מקרה, אני לא חושב ש-MS יכולה לאפשר לעצמה את זה. פלייסטיישן הוא מותג גדול וחזק מהם משמעותית, כשהאדם הממוצע נכנס לחנות מה הוא יקנה, את המותג הכי חזק ומפורסם בשוק ב-399$ או המותג הפחות ב-499$? לא יהיה ל-MS סיכוי. בנוסף, אם הפס5 עולה 399$, אין זכות קיום ל-XSS כי אני לא חושב ש-MS יכולים לחתוך מהמחיר יותר מ-150$ ואני בספק אם הם ירצו להפסיד על ה-XSS יותר מאשר על ה-XSX כי מדובר בקהל קז'ואלי יותר. כלומר אם הפס5 היא 399$, אין XSS, אם היא 499$ אז יש XSS ולדעתי ב-349$.

אני חושב ש-MS ינסו להשוות מחיר לסוני ואני גם חושב שהם יפסידו בערך 50$ יותר פר קונסולה מסוני. זה יעלה להם מאות מליונים, אבל מה זה מאות מליונים לעומת להיות בעמדה חזקה בדור החדש? יש לנו נותנים מסוני שמשתמש שקונה את הקונסולה בשנה הראשונה יוציא ב-eco system שלה בממוצע 1600$, איך זה לא שווה הפסד ראשוני של 50$?
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 ינואר 2020, 13:18

יכול להיות שהם ינסו להשוות למחיר בעבור SSD קטן יותר, אבל אני בספק, צריך להיות מינימום 1TB, רצוי 2TB...
ואני חושב שבכל מקרה אם סוני תציע קונסולה ב-400 דולר - תהיה להם גם גירסה ב-500 דולר, עם 2 שלטים ואולי SSD גדול יותר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 ינואר 2020, 13:25

אני לא חושב שפרויקט שלם יבוטל לפי הגחמות של סוני. אם הם החליטו שזו תהיה סדרה אז יש להם כבר בראש אסטרטגיה שלמה סביב זה ויש מצב שלפחות בהתחלה הם ירוצו איתה בלי קשר למה שסוני תחליט.

השקה חזקה זה חשוב אבל אפשר לעשות התאמות במשך הזמן אם צריך במידה ומשהו לא עובד ועדיין למכור מעולה בתמונה הכוללת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 13:26

Laskin כתב:יכול להיות שהם ינסו להשוות למחיר בעבור SSD קטן יותר, אבל אני בספק, צריך להיות מינימום 1TB, רצוי 2TB...
ואני חושב שבכל מקרה אם סוני תציע קונסולה ב-400 דולר - תהיה להם גם גירסה ב-500 דולר, עם 2 שלטים ואולי SSD גדול יותר.

אני חושב שיהיה בגרסת בסיס רק 1TB כך שאני בספק אם MS תלך על חצי טרה, זה לא יצליח להחזיק יותר מ-2-3 משחקי AAA וזה יהיה מאוד עצוב. וכן, אני מסכים שתהיה גרסת 2TB, אני פשוט לא יודע אם היא תהיה בשיגור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 13:28

bling כתב:אני לא חושב שפרויקט שלם יבוטל לפי הגחמות של סוני. אם הם החליטו שזו תהיה סדרה אז יש להם כבר בראש אסטרטגיה שלמה סביב זה ויש מצב שלפחות בהתחלה הם ירוצו איתה בלי קשר למה שסוני תחליט.

השקה חזקה זה חשוב אבל אפשר לעשות התאמות במשך הזמן אם צריך במידה ומשהו לא עובד ועדיין למכור מעולה בתמונה הכוללת.

אתה מדבר על ה-XSS? אני בהחלט חושב שהפרוייקט הזה מתבסס על האקלים בשיגור. יש סיבה למה MS לא מדברת עליו, למה הוא "מת" ואז חזר שוב. אני חושב שה-XSS הוא חיה שלא תצליח להתקיים אם הפס5 היא 399$ אלה אם MS מוכנה להפסיד עליה הרבה וללכת על 299$.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 ינואר 2020, 13:34

אין מצב ש R&D שלם בשווי מאות מליונים לפחות ילכו על סמך החלטת מחיר שסוני תדביק לפס5, זה יהיה הזוי בעיני.

אם צריך הם ילכו גם על 300$.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 13:41

bling כתב:אין מצב ש R&D שלם בשווי מאות מליונים לפחות ילכו על סמך החלטת מחיר שסוני תדביק לפס5, זה יהיה הזוי בעיני.

אם צריך הם ילכו גם על 300$.

הבעיה היא שמשתמשים קז'ואלים מוציאים פחות ב-eco system (תסתכל על השקופית שהבאתי, משתמש ממוצע מוציא 700$ ומשתמש שנה ראשונה מוציא בממוצע 1600$) והם גם פחות אנשים שקובעים טרנדים. אני לא חושב ששווה ל-MS להפסיד יותר על משתמש שכזה מאשר על משתמש הארד קור שקונה XSX. אני לא יודע כמה הם השקיעו מבחינת R&D בXSS, אבל זה בטוח רחוק מאוד מההשקה ב-XSX. קונסולה קטנה, קרה שצריכה הספק נמוך יותר ופיתרון קירור סופר פשוט, אני לא חושב שהיא הייתה הוצאה ענקית. כלומר כן, היא עלתה להם עשרות מליונים או אפילו 100-200 מליון דולר, אבל זה בהחלט סכום שאפשר לזרוק לפח מבחינת R&D אם היא לא מתאימה לאסטרטגיה שלהם. כלומר הם כבר וותרו עליה בשלב מסויים ואז החזירו אותה לתחיה לפי אינסיידרים, זה אומר שיש להם נכונות לזרוק אותה לפח אם הם יצטרכו.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 01 ינואר 2020, 13:44

תחזית פרועה (לא כל כך) לדור הבא לכבוד השנה החדשה:
- כל הפרשי הטרהפלופים? לא באמת יעניינו אף אחד מלבד שורצי פורומים כמונו וחובבי השוואות טכניות - ואלו יהפכו ליותר קשות כי הכל יהיה דינאמי: הרזולוציה, קצב הפריימים, הבאפרים השונים. שתי השחקניות יזרקו לאוויר כל מיני באזז וורדס כדי לגרום לאנשים לחשוב שיש להן יותר כח גם אם הביצועים נחותים, כי זה עבד יופי לסוני עם הPS3.
- אם כבר באזז, מניח שדווקא הרבה מהפוקוס יהיה התאמה לסטנדרטים החדשים של הטלוויזיות, האודיו והמולטימדיה: עד 8K (לא באמת), HDR, אטמוס וכדומה, קצב פריימים דינאמי, חיבור wifi 6 מהיר. יותר חשוב לחברות לדבר על תקנים שכולם יחסית מכירים מאשר על טרהפלופים.
- הפער הגדול מהדור הנוכחי יהיה הSSD - זה כבר ידוע. בתכלס בין שתי החברות זה אותו שיט, בלי הבדל משמעותי פשוט כי הן עובדות על אותם סטנדרטים של חומרה ועל אותם חיבורים. לפטנטים של תוכנה אין פה משמעות.
- הפער בשלטים מהדור הנוכחי יהיה זניח, כמו שהפער בדור הנוכחי מהקודם היה זניח: הטאצ' בשלט של ה-PS4 לא באמת הזיז יחידות, והויברציה לטריגרים בOne לא הזיזה יחידות, ולכן גם הפעם זה לא יהיה הפוקוס. בהתאמה גם המחירים של השלטים יהיו דומים למחירים היום.
- הדבר שינסו להסתיר אחת מהשניה עד החשיפה הבלתי נמנעת יהיה תג המחיר, אבל גם פה בסופו של דבר אין קסמים כי יש לשתי החברות עלויות דומות לחומרה. שתיהן בטח יציעו את אותה קומבינה של גרסה עם הרדיסק יותר גדול בקפיצת מחיר של 100$.
- אני עדיין חושב שלמיקרוסופט אין שום סיבה להמציא פתאום קונסולה מוחלשת - פשוט מאד כי יש לה כבר קונסולה מוחלשת שקוראים לה Xbox One: בגלל אסטרטגיית הענן, מיקרוסופט יכולה להציע קונסולה מוזלת במחיר רצפה (כבר היום הall-digital ירדה אל מתחת ל-150$) עם תמיכה לאחור בכל הקטלוג הקיים + הזרמה מהענן של כל המשחקים החדשים. וכל זה בתשלום חודשי שהיא גם ככה מתכנסת אליו ומנסה לדחוף אותו.
הסיבה היחידה לבנות עבור מיקרוסופט לדחוף עוד קונסולה על בסיס הפלטפורמה החדשה, היא אם בטווח הארוך יהיה לה יותר זול לייצר כל יחידה על בסיס מזעור, בהשוואה לארכיטקטורה הקיימת של ה-One. אחרת זה סתם עוד כאב ראש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 13:54

טוב, גיליתי את המקור לספירת CU. יש במסמכים מצב עם 9 WGP (זה בעצם CU כפול של NAVI, כלומר 18 CU) ומצב 18 WGP (כלומר 36 CU). הבעיה העיקרית שלי עם זה היא שהמסמך משווה ביצועים בין 2Ghz, 0.911Ghz ו-0.8Ghz כך שאפשר להגיד שהוא מתרכז לא מעט ב-BC. אפשר אפילו להגיד ש-18WGP ב-2Ghz זה מצב הבוסט של הפס5, בדיוק כמו ש-18CU ב-911Ghz היה מצב הבוסט של הפרו. אז יכול להיות שיש לפס5 יותר CU ממה שיש בטבלה הזאת, פשוט זה היה לא רלוונטי לבדיקות אז לא הכניסו את זה לשם. בקיצור, אני לא חושב שהטבלה הזאת קובעת חד משמעית שיש לפס5 רק 36CU. מה שכן, אם יש להם יותר והקונסולה רצה ב-2Ghz, אלוהים ישמור כמה סוני משלמת על ה-APU הזה וכנראה שהיה אפשר לבשל ביצים על הפס5.

swym כתב:תחזית פרועה (לא כל כך) לדור הבא לכבוד השנה החדשה:
- כל הפרשי הטרהפלופים? לא באמת יעניינו אף אחד מלבד שורצי פורומים כמונו וחובבי השוואות טכניות - ואלו יהפכו ליותר קשות כי הכל יהיה דינאמי: הרזולוציה, קצב הפריימים, הבאפרים השונים. שתי השחקניות יזרקו לאוויר כל מיני באזז וורדס כדי לגרום לאנשים לחשוב שיש להן יותר כח גם אם הביצועים נחותים, כי זה עבד יופי לסוני עם הPS3.

בהחלט מסכים. אבל עדין, אף אחד לא רוצה לקבל באזז שלילי בפורומים כי זה מגיע מאוד מהר לאתרים כמו IGN והופך לאנקדוטה שכולם יודעים סטייל "הפס4 חזקה יותר מה-ONE". כלומר המשתמש הממוצע לא ידע מה זה WGP או CU או TF, אבל הוא בהחלט ישמע מי יותר חזקה.

swym כתב:- אם כבר באזז, מניח שדווקא הרבה מהפוקוס יהיה התאמה לסטנדרטים החדשים של הטלוויזיות, האודיו והמולטימדיה: עד 8K (לא באמת), HDR, אטמוס וכדומה, קצב פריימים דינאמי, חיבור wifi 6 מהיר. יותר חשוב לחברות לדבר על תקנים שכולם יחסית מכירים מאשר על טרהפלופים.

מסכים.

swym כתב:- הפער הגדול מהדור הנוכחי יהיה הSSD - זה כבר ידוע. בתכלס בין שתי החברות זה אותו שיט, בלי הבדל משמעותי פשוט כי הן עובדות על אותם סטנדרטים של חומרה ועל אותם חיבורים. לפטנטים של תוכנה אין פה משמעות.

דווקא כאן יש לסוני פטנט חומרתי מאוד חשוב שיכול לעזור להם להביא בתאוריה מהירות טובה משמעותית משל מיקרוסופט.
swym כתב:- הפער בשלטים מהדור הנוכחי יהיה זניח, כמו שהפער בדור הנוכחי מהקודם היה זניח: הטאצ' בשלט של ה-PS4 לא באמת הזיז יחידות, והויברציה לטריגרים בOne לא הזיזה יחידות, ולכן גם הפעם זה לא יהיה הפוקוס. בהתאמה גם המחירים של השלטים יהיו דומים למחירים היום.

דווקא נראה לי שהפורס פידבאק בטריגרים יהיה חתיכת שדרוג, הרבה יותר גדול מהדור הנוכחי.

swym כתב:- הדבר שינסו להסתיר אחת מהשניה עד החשיפה הבלתי נמנעת יהיה תג המחיר, אבל גם פה בסופו של דבר אין קסמים כי יש לשתי החברות עלויות דומות לחומרה. שתיהן בטח יציעו את אותה קומבינה של גרסה עם הרדיסק יותר גדול בקפיצת מחיר של 100$.

מסכים.

swym כתב:- אני עדיין חושב שלמיקרוסופט אין שום סיבה להמציא פתאום קונסולה מוחלשת - פשוט מאד כי יש לה כבר קונסולה מוחלשת שקוראים לה Xbox One: בגלל אסטרטגיית הענן, מיקרוסופט יכולה להציע קונסולה מוזלת במחיר רצפה (כבר היום הall-digital ירדה אל מתחת ל-150$) עם תמיכה לאחור בכל הקטלוג הקיים + הזרמה מהענן של כל המשחקים החדשים. וכל זה בתשלום חודשי שהיא גם ככה מתכנסת אליו ומנסה לדחוף אותו.
הסיבה היחידה לבנות עבור מיקרוסופט לדחוף עוד קונסולה על בסיס הפלטפורמה החדשה, היא אם בטווח הארוך יהיה לה יותר זול לייצר כל יחידה על בסיס מזעור, בהשוואה לארכיטקטורה הקיימת של ה-One. אחרת זה סתם עוד כאב ראש.

לא מסכים. ONE היא קונסולה שתמות כמו כל קונסולת דור קודם. האפשרות לקנות קונסולת דור הבא מלאה עם כל היכולות של הדור הבא אבל תומכת רק ב-1080p (האמת שלפי השמועה היא דווקא תשווק כ-1440p, אבל המציאות כנראה תמנע ממנה להגיע ל-1440p ב-95% מהזמן) כשהפס5 וה-XSX עולות 499$ במחיר של נניח 349$ שזה זול יותר מהפס4 בשלושת השנים הראשונות לחייה זה חתיכת מהלך חזק לתפוס את אנשי האמצע שהם לא קז'ואלים שקונים קונסולה בת 7 ב-150$ וגם לא סופר קור שמוכנים לשלם 500$. יש קהל ענקי, אני אפילו אטען שהוא הקהל הכי גדול, שזה יושב עליו בול.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 ינואר 2020, 13:57

DrKeo כתב:
Laskin כתב:יכול להיות שהם ינסו להשוות למחיר בעבור SSD קטן יותר, אבל אני בספק, צריך להיות מינימום 1TB, רצוי 2TB...

אני חושב שיהיה בגרסת בסיס רק 1TB כך שאני בספק אם MS תלך על חצי טרה, זה לא יצליח להחזיק יותר מ-2-3 משחקי AAA וזה יהיה מאוד עצוב. וכן, אני מסכים שתהיה גרסת 2TB, אני פשוט לא יודע אם היא תהיה בשיגור.

חייב להיות איזה באנדל עם 2 שלטים, אז לדעתי פשוט יעשו אותו הם SSD גדול יותר וימכרו יחד. השאלה היא רק אם זה יעלה 100 דולר יותר או 150... או משהו באמצע.
כמובן שיכולים גם לעשות באנדל עם 2 שלטים ו-2 משחקים או משהו כזה, אבל נראה לי שמקום פנוי יקרוץ ליותר אנשים מאשר משחק, בטח כשמשחקים עלולים לתפוס מעל 200 גיגה, ושאחת מהפיצ'רים היותר ייחודיים של הדור הבא, שיהיה גם יתרון מעל ה-PC - יהיה לעבור בין כמה משחקים במקביל, ב-5 שניות +/-...

אני גם כן מסכים עם SWYM בערך על הכל, מלבד עניין השלט... לפי מה שנראה ייתכן ובגירסת הבסיס יהיו כפתורים אחוריים, בנוסף לרטט חדש ומתקדם יותר, ובנוסף לפידבק בטריגרים שממש יכול לשנות את חוויית המשחק... תאר לעצמך שיש משחק אימה למשל, שאתה פותח דלתות עם הטריגרים ופתאום זה קופץ לך - זה ממש מכניס לאווירה. או כל מי ששיחק בGOW והתקיפה הרגילה היא עם הטריגרים - איזה כיף יהיה לקבל את הגרזן בחזרה וזה יקפיץ לך את הכפתור... כמובן שמשחקי מירוץ יהנו מזה הכי הרבה, וגם שוטרים שיש קיק לכל נשק... זה, מלבד הSSD, אולי השינוי שאני הכי מצפה לו.
(אבל גם הכי חושש ממנו בגלל תקלות אפשריות, וכמובן שזה יקפיץ את המחיר של השלטים באיזה 30% לפחות, להערכתי)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 14:42

טוב, יש לי תגלית במסמכים, אני אעלה אותה גם ל-ERA. אז 36CU זה כן הצ'יפ המלא, לא מצב בוסט. ליד הבנצ'מארקים של ה-18WGP (שזה 36CU) כתוב:
Full chip result. 2 draws, the 1st is to warm up the gl2.

כלומר 36 זה הצ'יפ המלא שבדקו. האם יש צ'יפ אחר וחדש יותר? אולי. האם זה מתיחס לאריאל ובעצם לOberon יש יותר? אולי. אבל המסמך בהחלט מדגיש שהצ'יפ המלא הוא 36CU.

Laskin כתב:
DrKeo כתב:

חייב להיות איזה באנדל עם 2 שלטים, אז לדעתי פשוט יעשו אותו הם SSD גדול יותר וימכרו יחד. השאלה היא רק אם זה יעלה 100 דולר יותר או 150... או משהו באמצע.
כמובן שיכולים גם לעשות באנדל עם 2 שלטים ו-2 משחקים או משהו כזה, אבל נראה לי שמקום פנוי יקרוץ ליותר אנשים מאשר משחק, בטח כשמשחקים עלולים לתפוס מעל 200 גיגה, ושאחת מהפיצ'רים היותר ייחודיים של הדור הבא, שיהיה גם יתרון מעל ה-PC - יהיה לעבור בין כמה משחקים במקביל, ב-5 שניות +/-...

אני גם כן מסכים עם SWYM בערך על הכל, מלבד עניין השלט... לפי מה שנראה ייתכן ובגירסת הבסיס יהיו כפתורים אחוריים, בנוסף לרטט חדש ומתקדם יותר, ובנוסף לפידבק בטריגרים שממש יכול לשנות את חוויית המשחק... תאר לעצמך שיש משחק אימה למשל, שאתה פותח דלתות עם הטריגרים ופתאום זה קופץ לך - זה ממש מכניס לאווירה. או כל מי ששיחק בGOW והתקיפה הרגילה היא עם הטריגרים - איזה כיף יהיה לקבל את הגרזן בחזרה וזה יקפיץ לך את הכפתור... כמובן שמשחקי מירוץ יהנו מזה הכי הרבה, וגם שוטרים שיש קיק לכל נשק... זה, מלבד הSSD, אולי השינוי שאני הכי מצפה לו.
(אבל גם הכי חושש ממנו בגלל תקלות אפשריות, וכמובן שזה יקפיץ את המחיר של השלטים באיזה 30% לפחות, להערכתי)

יהיו באנדלים, תמיד יש באנדלים. אבל מה שתמיד קורה הוא שבאנדל דיסק קשיח גודל יותר הוא 100$ יותר, אני לא חושב שזה ישתנה בדור הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 15:03

טום מ-the verge אשר שהחשיפה המלאה של הXSX תהיה לפני E3.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 ינואר 2020, 15:53

לא בדיוק חשיפה מרעישה שהאירוע יתקיים לפני E3, ברור שסוני תחשוף את הפס5 לא רחוק יותר ממרץ, מייקרוסופט תהיה באותו חלון זמן.

E3 כמובן יהיה חשוב מאוד מבחינת קרבות הסברה, כמו בדור של הפס4 וה ONE הוא יהיה סוג של "חלק 2" של אירוע החשיפה וככזה יש לו חשיבות גבוהה מאוד, ראינו כולנו מה קרה ב E3 של שנת היציאה בדור הזה ועד כמה זה היה קריטי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ינואר 2020, 15:54

bling כתב:לא בדיוק חשיפה מרעישה שהאירוע יתקיים לפני E3, ברור שסוני תחשוף את הפס5 לא רחוק יותר ממרץ, מייקרוסופט תהיה באותו חלון זמן.

E3 כמובן יהיה חשוב מאוד מבחינת קרבות הסברה, כמו בדור של הפס4 וה ONE הוא יהיה סוג של "חלק 2" של אירוע החשיפה וככזה יש לו חשיבות גבוהה מאוד, ראינו כולנו מה קרה ב E3 של שנת היציאה בדור הזה ועד כמה זה היה קריטי.

הן לאו דווקא יחשפו בזמן קרוב, למשל הפס4 נחשפה בפברואר והONE במאי. וכן, הולך להיות קרב מרגש :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 4 אורחים