נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 08:42

Klayman כתב:לא חושב שהשם הוא בעייתי. "איזה אקסבוקס אתה רוצה? - את הכי חדש!". קל. בדיוק כמו שאנשים לא מתבלבלים עם האייפד. אם לוקהארט היא אמיתית אז "את הכי חדש עם כונן דיסקים".

אני חושב שעיקר הבעיה היא במסר שיש אקסבוקס חדשה והיא דור הבא. זה מה שקרה לwiiu. כלומר אני לא חושב שתהיה להם את הבעיה הזאת אבל תמיד יש את הפוטנציאל.

Laskin כתב:לא חושב שתהיה בעייה בחנות. תהיה ״בעייה״ בפרסומות למשחקים... זאת אומרת לא יוכלו להגיד ב-2020 ו-2021 משהו כמו Only for Xbox מבלי להמשיך עם Series X and S או One.

הם יכולים להסתדר, נניח קריין שאומר only for the new Xbox family או משהו כזה. אני משער שיש להם שם כוללני לכל הסדרה, הם פשוט לא מדברים על זה עדין כי הם עדין לא הודו שיש להם יותר ממכשיר אחד :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 09:25

העורך לשעבר של EGM אומר שהחשיפה של הפס5 בפברואר :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2019, 10:56

כמו עם הPS4 בדיוק.
מעניין אם ידברו בכלל על משחקים או רק חומרה... מניח שיהיה דמו טכני, אז ספיידרמן בשביל הSSD, וGT בשביל הRT... וכבר הכריזו על GODFALL אז אולי ממנו כן יראו קצת גיימפליי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 דצמבר 2019, 10:58

הwiiu הייתה פגומה בהמון היבטים. אני לא שותף לכך שהשם היה הבעיה העיקרית/משמעותית.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2019, 11:01

כן, גם אני לא חושב שזה הפריע, וזה לא אותו שם. WII-U או WII-2 זה בערך אותו דבר... זה לא היה מבלבל

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 14:01

Laskin כתב:כמו עם הPS4 בדיוק.
מעניין אם ידברו בכלל על משחקים או רק חומרה... מניח שיהיה דמו טכני, אז ספיידרמן בשביל הSSD, וGT בשביל הRT... וכבר הכריזו על GODFALL אז אולי ממנו כן יראו קצת גיימפליי.

בפברואר 2013 כשחשפו את הפס4 הראו את קילזון, נאק, deep down, דרייבקלאב, אינפמס, העד ו... תאמין או לא... dreams גם הוכרז במפגש פלייסטיישן ב-2013!

בקיצור, המון משחקים וזה בדיוק מה שצריך להראות - משחקים. כלומר אין לי שמץ של ספק שנראה במפגש פלייסטיישן 5 בפברואר לפחות 5 משחקים, אם לא יותר. סוני לא מוכרת לך מספר של TF (שאגב בכלל לא נאמר בהכרזה של הפס4), הם מוכרים לך משחקים. אין לי בכלל ספק שנראה שם דברים מפליפוני, גרילה ועוד כל מני מפתחי צד א' של סוני וקצת צד ב' וצד ג'.

Klayman כתב:הwiiu הייתה פגומה בהמון היבטים. אני לא שותף לכך שהשם היה הבעיה העיקרית/משמעותית.

להבנתי היו סקרי צרכנים שהראו שהם לא הבינו שזאת קונסולה חדשה, אבל לא הצלחתי למצא אותם עכשיו. אני משער שהבעיה היא שהWII שווקה לקהל הכי קז'ואלי בעולם וחבורה של בני 75 בבית אבות שמשחקים WII ספורטס לא ידעה להבדיל בין הWII לWIIU. אני לא חושב שהאקסבוקס תסבול מזה, ממילא מי שיקנה אותה בשנה הראשונה יהיה הקור של הקור. וכמובן שאני לא טוען שהWIIU נכשלה בגלל זה, אבל אני כן חושב שזה חלק מהסיבה לכישלון שלה אצל הקהל הקז'ואלי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 14:44

ג'ייסון שרייר מכחיש שהוא אמר שהפס5 יותר חזקה, עכשיו הוא אומר שכל אחת עם היתרונות שלה ויקח זמן עד שנצליח להחליט מי יותר חזקה:
Some of y'all getting your wires crossed. I've never said PS5 was more powerful than XBSX. I'm not even sure you can make a direct comparison, given that A) there are still some variables that not everyone knows about yet, and B) there will be differences beyond the GPU that contribute to each console's performance in significant ways, such as the i/o speeds of each SSD. There won't be straight answers as to which console is "more powerful" for a while, if there ever are.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 דצמבר 2019, 16:20

ההימור המבוסס על בערך כלום שלי:
CPU- הxbox חזק יותר,הבדל של אולי 200mhz (אם התדר הוא אכן 3.6ghz אני לגמרי רואה את סוני מקפיצה את הפס5 מה3.2 השמועתי ל3.4)
GPU,SSD- הפס5 עדיפה
RAM- אותו נפח,אולי הבדלים קלים ברוחב הפס לכאן או לכאן.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 דצמבר 2019, 17:15

ברור לי לגמרי עכשיו על סמך הדברים של ג'ייסון שלאקס בוקס יש כרטיס גראפי חזק יותר, זאת אומרת לפס5 יש פחות TF אבל אולי הפס5 יותר חזקה בתחומים אחרים.

את האמת מבלי להבין בנושא הייתי הולך על ה specs של האקס בוקס. יותר TF תמיד נשמע לי יותר טוב :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 17:19

Uncle Pey'j כתב:ההימור המבוסס על בערך כלום שלי:
CPU- הxbox חזק יותר,הבדל של אולי 200mhz (אם התדר הוא אכן 3.6ghz אני לגמרי רואה את סוני מקפיצה את הפס5 מה3.2 השמועתי ל3.4)
GPU,SSD- הפס5 עדיפה

אם אנחנו לוקחים ברצינות את כל הדליפות, ההערות של הכתבים וכו', אפשר לצאת בהנחה שאנחנו יודעים בערך את ה-SPEC של הקונסולות. אם כל המידע הזה נכון, הן נראות בערך כך:
XSX:
- מעבד ZEN 2 עם 8 ליבות ו-16 ת'רדים רץ ב-3.6Ghz.
- כרטיס RDNA משולב עם פיצ'רים של RDNA 2 שכולל RT ו-VSR עם 64CU ורץ ב-1475Mhz שנותנים 12.08TF.
- 16GB של GDDR6 במהירות 14Gbps על באס 320-ביט שנותנים 560GB/s ל-10GB הראשונים ו-336GB/s ל-6GB הנותרים. 13GB למשחקים, 3GB ל-OS.
- SSD במהירות 2GB/s.

פס5:
- מעבד ZEN 2 עם 8 ליבות ו-16 ת'רדים רץ ב-3.2Ghz.
- כרטיס RDNA משולב עם פיצ'רים של RDNA 2 שכולל RT (ועלפי העורך של EGM גם VRS) עם יותר מ-12TF (שנוי במחלוקת).
- 16GB של GDDR6 על באס 256-ביט שנותנים יותר מ-530GB/s לכל ה-16GB.
- SSD מהיר מ-3.5GB/s

זה החיתוך של כל הדליפות וטענות עיתונאים מכובדים יחדיו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 17:33

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 דצמבר 2019, 18:01

DrKeo כתב:
GPU,SSD- הפס5 עדיפה

אם אנחנו לוקחים ברצינות את כל הדליפות, ההערות של הכתבים וכו', אפשר לצאת בהנחה שאנחנו יודעים בערך את ה-SPEC של הקונסולות. אם כל המידע הזה נכון, הן נראות בערך כך:
XSX:
- כרטיס RDNA משולב עם פיצ'רים של RDNA 2 שכולל RT ו-VSR עם 64CU ורץ ב-1475Mhz שנותנים 12.08TF.
- 16GB של GDDR6 במהירות 14Gbps על באס 320-ביט שנותנים 560GB/s ל-10GB הראשונים ו-336GB/s ל-6GB הנותרים. 13GB למשחקים, 3GB ל-OS.
- SSD במהירות 2GB/s.

פס5:
- כרטיס RDNA משולב עם פיצ'רים של RDNA 2 שכולל RT (ועלפי העורך של EGM גם VRS) עם יותר מ-12TF (שנוי במחלוקת).
- SSD מהיר מ-3.5GB/s

העניין של ה-RAM חדש לי,זה נשמע לא אידיאלי עבור ה-XSX..בחיים לא שמעתי על קונפיגורציה של 16GB על באס 320bit,ואם באמת מדובר ב-320bit אז כמו שאמרת,יש מצב שמדובר פה על יותר מ-16GB.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 18:13

Uncle Pey'j כתב:
DrKeo כתב:
GPU,SSD- הפס5 עדיפה

XSX:
- SSD במהירות 2GB/s.

פס5:
- SSD מהיר מ-3.5GB/s

העניין של ה-RAM חדש לי,זה נשמע לא אידיאלי עבור ה-XSX..בחיים לא שמעתי על קונפיגורציה של 16GB על באס 320bit,ואם באמת מדובר ב-320bit אז כמו שאמרת,יש מצב שמדובר פה על יותר מ-16GB.

ערבוב צ'יפים זה קטע קיים אבל נדיר, היה בכרטיס NVIDIA או שניים בעבר (משהו כמו ה650TI או משהו כזה, אל תתפוס אותי במילה :)). כבר ביוני הטריילר CGI של מיקרוסופט הראה לנו ערבוב צ'יפים כך שזה לא אמור לבוא לנו בהפתעה גמורה. כשמערבבים צ'יפים זה יוצר אזורים בזיכרון שהם "אזרחים סוג ב'", ספציפית כשיש 320-ביט זה אומר שרק 10GB יהנו מהמהירות המלאה והשאר ממהירות איטית יותר שתלויה בתמהיל הצ'יפים. במקרה של 16GB (כלומר 6 צ'יפים של 2GB ו-4 של 1GB), מדובר במספרים שכתבתי שאומרים שה-6GB הנותרים יהיו 40% איטיים יותר מה-10GB המהירים. אם באמת יש 13GB זמינים למשחקים, MS אולי חושבת שזה הגיוני שיהיו 6GB איטיים יותר כי המערכת הפעלה לא צריכה זיכרון מהיר וכל משחק צריך זיכרון מערכת שהוא יכול להיות איטי (כלומר מה שב-PC הוא ה-RAM, לא הזיכרון וידאו) וסה"כ הגיוני ש-3GB ומעלה ישמשו כזיכרון למשחקים. אז אפשר לראות את זה כמעט כמו זיכרון מפוצל, 10GB לGPU ו-6GB למערכת (3GB למשחקים ו-3GB ל-OS). פשוט אין את החסרונות של המפוצל, הוא עדין גמיש ואתה עדין יכול לתת ל-CPU ול-GPU לגשת לכל ה-16GB, פשוט מפתחים צריכים לזכור שאזורים מסויימים בזיכרון איטיים יותר מה שיכול להעלות את הרמת קושי בפיתוח.

הסיבה שאני חושב שמיקרוסופט תעלה ל-20GB סה"כ היא שזה חוסך להם יותר מדי כאבי ראש:
1) זה נותן להם סה"כ 20GB זיכרון, שזה כבר יתרון על סוני ונראה שהם רוצים שיהיה להם יתרון על סוני.
2) 100% מהזיכרון יהיה במהירות הגבוהה ביותר, כלומר פחות כאב ראש למפתחים.
3) זה שינוי שאפשר לעשות ברגע האחרון, זה פשוט להחליט להחליף ארבעה צ'יפים off the shelf שסמסונג מוכרת להם מ-1GB ל-2GB, לא בדיוק ביג דיל לוגיסטית.

סה"כ זה נשמע לי כמו WIN WIN כל עוד זה לא מוסיף להם לעלות יותר מדי. אני מאמין שזה פחות מ-20$ לשדרג את זה כך שאני מאמין שזה יקרה, אבל אני משער שנצטרך לחכות ולראות. אגב, מיקרוסופט גם יכולה לשדרג לנניח 18GB, זה ישאיר 10GB מהירים ו-8GB "אזרחים סוג ב'" אבל הפגיעה במהירות לאותם 8GB תהיה רק 20%, לא 40% כך שיכול להיות שזה כבר יהפוך את ההפרשים במהירות ללא משנים יותר מדי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 דצמבר 2019, 18:29

קשה לי להאמין שהם יעלו מ16GB.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 19:05

Klayman כתב:קשה לי להאמין שהם יעלו מ16GB.

כמו שתארתי, זה יכול ליצור בעיות למפתחים כך שזה כבר עניין של עלות תועלת, האם הם מוכנים להשקיע בערך עוד 20$ פר קונסולה (שזה כמובן הרבה, אם הם ימכרו 10 מליון קונסולות זה יעלה להם 200 מליון דולר) בכדי שהקונסולה תהיה קלה יותר לפיתוח וקצת יותר חזקה אז אני מנחש שיש סיכוי שהם יעשו את זה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 18 דצמבר 2019, 19:10

נראה :). אני לא מתיימר להבין כמוך, ובטח שבטח שלא חפרתי בתוכן של כל ההדלפות וכו', אבל זו תחושת הבטן שלי.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 19:28

זה לא קטע של הבנה, רק שאלה האם מיקרוסופט מוכנה להוציא בערך 20$ פרק קונסולה בכדי שה-16GB יהפכו ל-20GB והזיכרון יהיה קצת יותר נוח למפתחים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 דצמבר 2019, 13:11

לפי המפתחים של FORZA 8 - המשחק יהיה "חוויה שונה מאוד" מהמשחקים הקודמים...
לא יודע בדיוק מה זה אומר, אבל לפחות בכל מה שקשור לצמיגים נראה שהם עושים סימולציה כמו שGT עושים, הפעם
https://www.teamvvv.com/news/forza-moto ... xperience/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2019, 15:23

Laskin כתב:לפי המפתחים של FORZA 8 - המשחק יהיה "חוויה שונה מאוד" מהמשחקים הקודמים...
לא יודע בדיוק מה זה אומר, אבל לפחות בכל מה שקשור לצמיגים נראה שהם עושים סימולציה כמו שGT עושים, הפעם
https://www.teamvvv.com/news/forza-moto ... xperience/

פורצה עושה סימולצית לחץ בצמיגים עוד לפני שיצא GT5, פשוט נראה שהם לוקחים את עניין הסימולציות לחץ ותרמיות לרמות אחרות.

למי שרוצה לצפות, זה החל מ-54:47:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2019, 16:43

אינסיידר ב-ERA טוען שאלדן רינג יוצג על XSX באירוע חשיפה המלא שיהיה בסביבות אפריל/מאי, ממש קצת לפני E3. פיל ספנסר גם אמר שתהיה להם E3 ענקית כך שהם לא הולכים לחשוף הכל באירוע הזה.

בנוסף כתבה של DF על XSX:
https://www.eurogamer.net/articles/digi ... l-analysis

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 דצמבר 2019, 17:02

זה משחק שהוכרז כבר לדור הנוכחי נכון? אם ככה הציפיות שלי לא כאלו גבוהות מבחינה טכנית.

אם הוא יהיה בלעדי לדור הבא זה כמובן סיפור אחר, למרות שהמשחקים של FROM הם לא תמיד בצמרת הטכנית עדיין יהיה מאוד מעניין לראות את האומנות המעולה שלהם באה לידי ביטוי על חומרה ברמה הזאת.

בעניין ה E3 הענקית שלהם, זה נחמד דיבורי ההייפ האלה אבל כאילו no shit, זו E3 של דור חדש, היא תמיד תהיה גדולה ומאוד חשובה לא משנה מי בעלת הפלטפורמה, אני אקח הימור שגם לסוני מתוכננת E3 מאוד מעניינת וחזקה לאותה השנה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2019, 17:48

bling כתב:זה משחק שהוכרז כבר לדור הנוכחי נכון? אם ככה הציפיות שלי לא כאלו גבוהות מבחינה טכנית.

אם הוא יהיה בלעדי לדור הבא זה כמובן סיפור אחר, למרות שהמשחקים של FROM הם לא תמיד בצמרת הטכנית עדיין יהיה מאוד מעניין לראות את האומנות המעולה שלהם באה לידי ביטוי על חומרה ברמה הזאת.

בעניין ה E3 הענקית שלהם, זה נחמד דיבורי ההייפ האלה אבל כאילו no shit, זו E3 של דור חדש, היא תמיד תהיה גדולה ומאוד חשובה לא משנה מי בעלת הפלטפורמה, אני אקח הימור שגם לסוני מתוכננת E3 מאוד מעניינת וחזקה לאותה השנה :)

אני חושב שהחדשה ב-E3 הגדולה היא שהם שומרים תחמושת ל-E3. כלומר כשרואים את האירוע חשיפה, צריך לזכור שאנחנו לא יודעים עדין הכל. מבחינתי זה חדשות כי סוני הראתה כבר שאפשר לדלג לגמרי על E3, כלומר זה לא מובן מאליו שמגיעים ל-E3 ועושים מסיבה גדולה עם חשיפות וכו'. האמת שאחד הדברים שהכי מעניינים אותי הוא מי יתחיל ראשון במשחק chicken של לחשוף את המחיר של הקונסולה. אני בטוח שיש למיקרוסופט טראומה אמיתית מ-E3 2013.

אגב, החבר'ה ב-ERA אומרים שבכתבה שהבאתי של DF הם מאשרים שXSX היא 12TF RDNA, לא שלא קבלנו מספיק אישורים לזה אבל DF הם באמת חותמת. עדין לא קראתי בעצמי בכדי לראות את הניסוח שלהם.

עריכה:
טוב, אז נראה שפיל לגמרי מאשר כל מה ש-DF אומרים :)

בקיצור, XSX היא 12TF RDNA במינימום, בתקווה לעוד שדרוג מהירות שעון עד היציאה כמו שה-ONE קבלה :)
אם הפס5 יותר חזקה מזה, פאק, איזה דור מצפה לנו.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 דצמבר 2019, 18:04

אבל הפס5 לא חזקה יותר מזה, אני באמת אופתע מאוד אם זה יצא ככה ברמה של הלם.

אני מקווה שמהר נגיע לרזולוציות דמקה כדי להביא שיאים גרפיים שיטמטמו לנו את המוח, ובאמת שחשוב לא פחות, עולם שמרגיש חי ואינטרקטיבי יותר כי גם בדור הזה ראינו גרפיקה מטורללת לגמרי במשחקים לניארים כמו אנצ'רטד אבל אז אתה נכנס לחדר שנראה חצי CGI והכל כל כך סטטי... בקיצור אני באמת סקרן מאוד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2019, 18:11

bling כתב:אבל הפס5 לא חזקה יותר מזה, אני באמת אופתע מאוד אם זה יצא ככה ברמה של הלם.

אני מקווה שמהר נגיע לרזולוציות דמקה כדי להביא שיאים גרפיים שיטמטמו לנו את המוח, ובאמת שחשוב לא פחות, עולם שמרגיש חי ואינטרקטיבי יותר כי גם בדור הזה ראינו גרפיקה מטורללת לגמרי במשחקים לניארים כמו אנצ'רטד אבל אז אתה נכנס לחדר שנראה חצי CGI והכל כל כך סטטי... בקיצור אני באמת סקרן מאוד.

אני יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר דמקה, אבל רק כדי לחדד אני אגיד שדמקה כנראה תמות בדור הבא. יש טכניקות כבר הרבה יותר טובות היום שיוצרות פחות ארטיפקטים ומוסיפות AA מאוד איכותי על גבי התמונה. למשל המנוע של אינסומניאק עושה עבודה מופלאה עם הזרקת פיקסלים (למרות שהם מסרבים בנתיים לחלוק איך האלג' שלהם בדיוק עובד).

אה, וטום מ-THE VERGE שוב זחוח:

או שהוא לא יודע מה יש בפס5, או שהוא חושב שהXSX חזקה יותר. מה שהכי לא ברור לי הוא הדיבור על זה שהפס5 יותר "צרה ומהירה". רחב ואיטי זה זול יותר, פחות צורך כוח ומתחמם פחות מצר ומהיר כך שאם זה המצב של סוני, הם במצב ביש כי כדי להשיג את אותו מספר TF הם יצטרכו לקרר מנוע של מטוס סילון בזמן שבהוצאה קטנה יותר MS כנראה יוכלו לעשות להם 1UP מתישהו בשנה הקרובה בעזרת העלאת מהירות השעון. אני לא כל כך מאמין לכל נושא ה"מהיר וצר" אצל סוני, אם זה נכון אז פשוט צריך לקבל את זה שה-XSX כנראה חזקה יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 דצמבר 2019, 18:54

אני משער שאפשר כבר לחתום על עניין הלפחות 12TF :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] ו־ 2 אורחים