נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 29 דצמבר 2019, 03:03

אני לא בטוח איך, אבל בערך כל ERA השיגו גישה לקבצי הבנצ'מארק של AMD שמהם כל הטוויטים שאנחנו מדברים עליהם בחודשים האחרונים הביאו את המידע. כל הגונזלואים למניהם, הכל משם. אני גם רוצה לראות אותם, אני לא בטוח איפה רואים את זה אז בקשתי ממשתמש שם שישלח לי, אבל אם לצטט כמו תוכי את החבר'ה ב-ERA כי בנתיים לא ראיתי את המידע בעצמי - אז:
אנקונדה:
56 CU רצים ב-1700Mhz שזה 12.185TF.

פס5:
36CU רצים ב-2000Mhz שזה 9.216TF.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 דצמבר 2019, 08:05

DrKeo כתב:
bling כתב:אני עדיין בהלם מהמספר הזה. אני רוצה לראות איך משחק בלעדי ל XSX שבאמת מנצל אותו ושרץ על רזולוציית דמקה ולא 4K בזבזנית הולך להראות בדור הבא. אולי הגראפיקה שראינו בחלקים היפים של הטריילר של HB2 לא רחוקה מאיך שהגיימפליי יראה אחרי הכל.

מיקרוסופט הלכה על מפלצת, אין ספק. מה שהם בנו פה זה בעצם סוג של "360", זאת ממש לא הפס4 או הONE. האמת, אם סוני באמת עם 9.2TF גם הם לא עשו "פס4", הם בנו משהו הרבה יותר טוב מזה בתקופת הזמן המקבילה אבל אין ספק ש-9.2TF מכוון ל-399$.

מצד שני, יש משהו שתמיד צריך לזוכר, 4K דורש 40% יותר כוח מ-1800P. כלומר משחק שרץ חלק על 9.2TF ב-1800P מקרטע ב-4K על 12TF. זה כבר לא 900P מול 1080P, ברזולוציות האלה ההפרשים הם ממש קטנים.

קודם כל שיווקית זה אסון לא פחות גדול עבור סוני ממה שהיה למייקרוסופט עם הדור הזה. קונסולה אחת עם התג הנחשק של 4K וקונסולה אחרת לא כמו שהיה עם הפס4 ו 1080P כשהקונסולה השנייה לא. בסוף התרגלנו לזה כולם עם השנים ואף אחד כבר לא מתרגש מעוד משחק sub 1080P שיוצא לוואן אבל כמה גלים ורעש זה עשה בתחילת הדור כל העניין הזה שהוואן היא 900P ואף מתחת לזה לפעמים לעומת הפס4 שכמעט תמיד ב 1080P? לכולם בראש היה ועדיין יש את האימג׳ של הוואן ה underpowered לעומת הפס4 שאומנם לא מפלצת אבל לפחות היא משהו ״אכיל״ לעומת הוואן.

דבר שני עוד יהיה המשחק הזה שרץ בדמקה על שתיהן ושם הפערים יהיו בולטים אפילו יותר, שלא לדבר באמת על בלעדי ל XSX שינסה לסחוט את כל הכוח שלה וישפיל את מה שירוץ על הפס5.

אישית, כמי שקונה פלייסטיישן עוד מהפס1 עד היום, זה ביאס לי את כל הדור הידיעה הזו, אני לא חושב שאקנה פס5 בהשקה כמו שתכננתי, או שאחכה לפרו או שאקנה את הבוקס. לא משנה עד כמה המאמץ מצד סוני ראוי יותר, זה עדיין ביזיון ענק מבחינתם לצאת באותו הזמן עם כזה הפרש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 דצמבר 2019, 09:13

bling כתב:
DrKeo כתב:
bling כתב:אני עדיין בהלם מהמספר הזה. אני רוצה לראות איך משחק בלעדי ל XSX שבאמת מנצל אותו ושרץ על רזולוציית דמקה ולא 4K בזבזנית הולך להראות בדור הבא. אולי הגראפיקה שראינו בחלקים היפים של הטריילר של HB2 לא רחוקה מאיך שהגיימפליי יראה אחרי הכל.

מיקרוסופט הלכה על מפלצת, אין ספק. מה שהם בנו פה זה בעצם סוג של "360", זאת ממש לא הפס4 או הONE. האמת, אם סוני באמת עם 9.2TF גם הם לא עשו "פס4", הם בנו משהו הרבה יותר טוב מזה בתקופת הזמן המקבילה אבל אין ספק ש-9.2TF מכוון ל-399$.

מצד שני, יש משהו שתמיד צריך לזוכר, 4K דורש 40% יותר כוח מ-1800P. כלומר משחק שרץ חלק על 9.2TF ב-1800P מקרטע ב-4K על 12TF. זה כבר לא 900P מול 1080P, ברזולוציות האלה ההפרשים הם ממש קטנים.

קודם כל שיווקית זה אסון לא פחות גדול עבור סוני ממה שהיה למייקרוסופט עם הדור הזה. קונסולה אחת עם התג הנחשק של 4K וקונסולה אחרת לא כמו שהיה עם הפס4 ו 1080P כשהקונסולה השנייה לא. בסוף התרגלנו לזה כולם עם השנים ואף אחד כבר לא מתרגש מעוד משחק sub 1080P שיוצא לוואן אבל כמה גלים ורעש זה עשה בתחילת הדור כל העניין הזה שהוואן היא 900P ואף מתחת לזה לפעמים לעומת הפס4 שכמעט תמיד ב 1080P? לכולם בראש היה ועדיין יש את האימג׳ של הוואן ה underpowered לעומת הפס4 שאומנם לא מפלצת אבל לפחות היא משהו ״אכיל״ לעומת הוואן.

דבר שני עוד יהיה המשחק הזה שרץ בדמקה על שתיהן ושם הפערים יהיו בולטים אפילו יותר, שלא לדבר באמת על בלעדי ל XSX שינסה לסחוט את כל הכוח שלה וישפיל את מה שירוץ על הפס5.

אישית, כמי שקונה פלייסטיישן עוד מהפס1 עד היום, זה ביאס לי את כל הדור הידיעה הזו, אני לא חושב שאקנה פס5 בהשקה כמו שתכננתי, או שאחכה לפרו או שאקנה את הבוקס. לא משנה עד כמה המאמץ מצד סוני ראוי יותר, זה עדיין ביזיון ענק מבחינתם לצאת באותו הזמן עם כזה הפרש.

אני יותר מדבר עלינו, פחות על הקונספט הכללי והיכולת השיווקית. זה בהחלט יתרון למיקרוסופט (אם הפס5 באמת 9.2TF, וזה ממש לא בטוח) אם היא חזקה יותר אבל עדין השם פלייסטיישן חזק פי כמה מאקסבוקס.

בנוגע לדמקה (אם אנחנו מכלילים וקוראים לרוקונסטרקציה דמקה), אפשר לעשות דמקה ל4K אבל אפשר לעשות דמקה גם ל1800p. למשל המשחקים של Dice עושים את זה בקןנסולות אמצע הדור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 דצמבר 2019, 11:08

אגב, מסתבר שהמקור הוא ריפו פומבי ב-github שעובד AMD העלה ומאז אבד בגלל זה עבודה שלו. הטימליין של מה שקרה הוא בערך כזה:
- מתחילת השנה אסייתיים שונים בטוויטר, אנשים שמתמחים בנבירה במסדות נתונים ושליפה של מידע הדליפו לנו דברים כמו גונזלו, פלוט וכדומה.
- אחד מאותם אנשים פשוט אמר שחור על לבן את המפרט של הפס5 לפני כמה ימים, ה-36CU וה2000Mhz.
- אז הסתבר שכל אותם אנשים שהדליפו פשוט הביאו את המידע מריפו פומבי ב-github שיצר עובד AMD שפוטר בגלל זה.
- אתמול הסתבר שמסיבה כלשהי, הריפו הזה עדין קיים ועדין פומבי כך שלא מעט אנשים ב-ERA הורידו אותו ובדקו את התוכן.
- היום הריפו נמחק והמשתמש האסייתי שהדליף לפני כמה ימים את המפרט של הפס5 מחק את כל הטוויטים שלו ואת החשבון טוויטר כך שנראה ש-AMD התרסקו על העניין.

ועכשיו, שלב אחרון בהתגלגלות העניינים הוא שמשתמש ב-ERA הולך לשלוח לי את התקיה המדוברת. היא כבר לא זמינה אונליין ואני לא מתכוון להעלות אותה אונליין אבל אני אקרא מה הולך שם ומקווה שאני אבין מה קורה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 29 דצמבר 2019, 13:15

כמובן שאם מייקרוסופט תתמחר את המפלצת שלה ב499$ זה יכול לאנוס את סוני להוריד מחיר, אבל לא חושב שזה מובן מאליו ש 9 tf, מעבד רייזן 8 ליבות, ssd , gddr6 , שלט יקר יותר וכו' = 399$. זה נשמע לי יותר כמו קונסולה של 499$ (וגם אז מדובר ב value ממש טוב).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 דצמבר 2019, 13:36

idan כתב:כמובן שאם מייקרוסופט תתמחר את המפלצת שלה ב499$ זה יכול לאנוס את סוני להוריד מחיר, אבל לא חושב שזה מובן מאליו ש 9 tf, מעבד רייזן 8 ליבות, ssd , gddr6 , שלט יקר יותר וכו' = 399$. זה נשמע לי יותר כמו קונסולה של 499$ (וגם אז מדובר ב value ממש טוב).

הפס5, אם זה באמת המפרט שלה, בהחלט יותר יקרה מהפס4 בזמנה. אז עכשיו זה הכל שאלה של כמה כסף מוכנים להפסיד, 20$ פר קונסולה? 120$?

עניין התמחור הוא די מרתק כי למיקרוסופט יש שתי קונסולות, האחת סופר HIGH END שברור שהיא מוכנה למכור אותה בהפסד יחסית גדול כי גם ב-499$ כנראה שהיא מפסידה ומצד שני יש לה את הקונסולה החלשה שמיועדת לאנשים פחות הארד קור ואותם אנשים מבזבזים פחות כסף, כלומר הכדאיות שלהם להפסיד עליה כסף הוא יותר קטן. אז איך הם הולכים לתמחר אותה אם באמת מדובר ב-12TF מול 9TF? הרי יש למיקרוסופט קייס להיות יקרים מהפס5 ולנסות ליצור סוג של "סנדביץ" כשהפס5 היא השוקולד באמצע. השאלה היא האם יכול לקרות מקרה שבו בסוף הפס5 היא best value, הטוב משני העולמות, ביחוד שאקסבוקס היא לא בדיוק פלייסטיישן מבחינת שם ומיקרוסופט צריכים לעשות חבילה אטרקטיבית יותר בכדי למכור טוב.

אם הייתי צריך לנחש, הייתי אומר שמיקרוסופט תנסה להשוות למחיר של הפס5 ואם יהיה מדובר בהפסד כספי גדול מאוד, הם יוותרו על לוקהארט (שכנראה לכן לא הוכרזה עדין). אם הפס5 עולה 499$? אז מיקרוסופט באמת קבלה את כל הקלפים שהיא רוצה, גם XSX חזקה יותר באותו מחיר וגם לוקהארט בסביבות ה-349$ שלא תפסיד להם יותר מדי כסף ותתן אופצית 1080p לקהל שרגיש יותר למחיר. כלומר 349$ ב-2020 זה בערך כמו 299$ ב-2013, זאת קונסולה שיכולה לדבר יופי לאנשים שחיכו שהפס4/ONE ירדו ל-299$ ומדובר בקהל גדול, אפילו אם הוא קז'ואלי למדי. אני בטוח שמבחינת מיקרוסופט אם הקהל הזה קונה שלט שני, פעם בשנה COD ו-FIFA ואולי הם מצליחים לשכנע אותו לעשות GAMEPASS אז זה נצחון גדול עבורם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 דצמבר 2019, 14:23

אוקיי, קבלתי את המסמכים ופאק, הכמות מידע שיש שם אסטרונומית. טבלאות על גבי טבלאות של זבל שממש קשה להוציא משם משהו. אבל זה מה שכן מצאתי שם על האקסבוקס:
- ארדן (אמור להיות XSX) עם 3584 SMID32, בכל CU ב-RDNA יש סה"כ 64 SMID32, כלומר יש לארדן (XSX) סה"כ 56CU.
- הזיכרון במהירות 560GB/s מה שתואם ב-100% לסרטון E3 שלהם, 320-ביט עם GDDR6 במהירות 14Gbps.
- ראיתי עדויות שם ל-1792Mhz. אני לא יודע אם אני קורא את זה נכון כי הכמות זבל שקיימת שם היא מטורפת, אבל אם זה נכון אז 1792Mhz עם 56CU זה 12.85TF. אבל יכול להיות שמדובר במהירות הזיכרון, למרות שזה לא הזיכרון לדעתי כי אז יהיה לXSX יותר מ-560GB/s, מספר שמופיע במסמך.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 29 דצמבר 2019, 17:50

מה הגודל של APU כזה?אם 56CU פעילים כנראה שיש שם עוד לפחות 4 כבויים,יש מצב שאנחנו מדברים על משהו צפונית מ-400mm?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 דצמבר 2019, 20:00

Uncle Pey'j כתב:מה הגודל של APU כזה?אם 56CU פעילים כנראה שיש שם עוד לפחות 4 כבויים,יש מצב שאנחנו מדברים על משהו צפונית מ-400mm?

זה מאוד תלוי כי לאו דווקא רק CU התווספו ל-GPU, הרי ה-GPU צריך להשאר מאוזן ו-CU הוא לא החלק היחיד ב-GPU (אפילו שבפורומים מאוד אוהבים להאדיר את ה-CU כי הוא המאסטיר של הTF) כך שאולי יש ב-XSX יותר SE למשל. אבל ספציפית CU כפול של RDNA ללא RT (שכנראה מגדיל אותו קלות) הוא 4.53ממ"ר, כלומר 36 מול 56 CU זה אקסטרה 45ממ"ר לפני RT, כלומר זה יכול להיות צפונית ל-50ממ"ר. מעבר לזה השמועה היא שסוני הורידה חלק מה-L3 של הCPU מה שיכול להביא כבר להפרש שצפוני מ-60-70 ממ"ר בין הצ'יפים.

אגב, מgdc מלפני כמעט שנה:

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 דצמבר 2019, 20:49

נראה שזה די חתום וסגור. איזה באסה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 דצמבר 2019, 20:57

bling כתב:נראה שזה די חתום וסגור. איזה באסה.

אם כך יעניין אותך שעכשיו שוב ERA גועש כי מתחילים לחשוד שארדן הוא ה-GPU של הפס5 ולארדן גם יש 56CU, העלילה מסתבכת.

באמת שמה שהולך עכשיו הוא כל כך מסובך עם הצלבה של כל כך הרבה מקורות וכל כך הרבה שמות קוד שאני כבר התבלבלתי בעצמי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 29 דצמבר 2019, 21:45

נחמד להיאחז בכל תקווה אבל בתחושה שלי ממה שאני רואה ומבין זה שהמספרים האחרונים של 12 מול 9 הם הנכונים וכך גם יהיה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 29 דצמבר 2019, 23:20

היה איזה אינסיידר בEra שאמר שarden זה הxsx ב1000%,וזה ציטוט שלו. גם בראד סאמס שחשף את השמות קוד האלה ראשון טען את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 דצמבר 2019, 23:37

bling כתב:נחמד להיאחז בכל תקווה אבל בתחושה שלי ממה שאני רואה ומבין זה שהמספרים האחרונים של 12 מול 9 הם הנכונים וכך גם יהיה.

האמת, אני לא נאחז. אני יודע שכבר כשהקונסולות יצאו יהיה לי כרטיס מסך של NVIDIA עם איזה 22TF כך שצד ג' כך או כך יראו הכי טוב על המחשב. מה שכן חשוב הוא ה-SSD, הזיכרון וה-CPU כי הם הולכים לקבוע איך משחקים יהיו בדור הקרוב. הכרטיס מסך? 20% יותר, 20% פחות, בסוף זה לא ישפיע יותר מדי. אני בספק אם הדור הנוכחי היה שונה מדי אם הפס4 הייתה 1.6TF או 2TF, בערך אותו דבר וממילא ה-CPU היה נשאר הדבר הזה שחונק את הקונסולות. בכל מקרה כל העניין הזה מתנדנד כל כך חזק וכל כך מהר שלא הייתי קופץ למסקנות אבל בהחלט כדאי להכין את עצמנו לפס5 שהיא 9.2TF, אם היא תהיה יותר נוכל לחגוג.

Uncle Pey'j כתב:היה איזה אינסיידר בEra שאמר שarden זה הxsx ב1000%,וזה ציטוט שלו. גם בראד סאמס שחשף את השמות קוד האלה ראשון טען את זה.

הבעיה היא שהאנסיידר הזה אמר בהתחלה שארדן היא בטוח ה-XSX ואז אחרי כמה חודשים הוא אמר שהוא כבר לא בטוח לגמרי. בראד סמס צטט אותו, כלומר הוא היה המקור שלו, אז אי אפשר לדעת. מה שכן, אדון dukeblueballs שהוא גם במקרה הבחור ששלח לי את הקבצים המחוקים אמר שהוא ראה במסמכים של ארדן מצב תמיכה לאחור שבו פעילים רק 16 ROPS והקונסולה היחידה בהסטוריה שיש לה 16 ROPS היא ה-ONE המקורית (לפס4 יש 32, לפרו 64, ל-X יש 32 ול-ONE יש 16. לפס3 ול-360 יש 8, כלומר זה בטוח תמיכה לאחור ל-ONE כי היא היחידה בהסטוריה עם 16 ROPS). אבל באמת שזה מבלבל מאוד, כי למשל השמות קוד של האקסבוקס (ספארקמן, סקורפיו וכו') הם כולם בוסים במשחקי מגהמן בזמן שהשמות קוד של הפס5 הם כולם מבוססים על מחזות של שייקספיר וארדן זה מאגד סיפורים של שייקספיר.

אז מה יש לנו על ארדן? הוא שם קוד שייקספירי והם הקונבנצית שמות של הפס5 ובו בזמן ארדן מצויין בנשימה אחת עם אריאל שהוא בטוח חלק של הפס5 (ושוב, מקושר לשייקספיר) אבל מצד שני אינסיידרים אמרו שהוא בכלל XSX וגם בתוך הנתונים הטכנים שלו יש מצב תמיכה לאחור שתואם ל-ONE. אז מה זה ארדן? מי לעזאזל יודע? אני אכן חושב שהוא כן ה-XSX, אבל מי יודע. אבל מה שכן ברור הוא שארדן הוא 56CU.

מה שהכי מעניין הוא שלמרות שהייתה המגה דליפה, האינסיידרים שותקים בזמן ש-AMD מוחקת מהאינטרנט כל זכר לדליפה הזאת, ממסדי נתונים (למשל קוד פייתון ב-github) ועד חשבונות טוויטר למניהם. אז אני משער שפשוט נחכה ונראה, מקרה הכי גרוע נראה את החשיפה הרשמית. טום מ-the verge אגב אמר שנגלה הכל "עוד עונה", יעני עוד 3 חודשים שזה מרץ. אז יש מצב שהאירוע חשיפה של סוני בפברואר ושל מיקרוסופט במרץ.

-------------------------------------------------

ובנושא אחר, יש מצב שפיל ספנסר יהיה במסיבת CES של AMD ב-6 לינואר (יום שני עוד שבוע), השמועה היא שהוא יהיה בחשיפה של RDNA2.0. בנוסף נראה שמיקרוסופט, אחרי שהם הורידו את הכיתוב "הכי חזקה", החזירו אותו לאתר הרשמי של ה-XSX:
https://www.xbox.com/en-US/consoles/xbox-series-x

עריכה:
אה, פייג', עכשיו ראיתי שהוא אשר שארדן XSX ב-1000%, מה שדברת עליו. אז קבלו ביטול, הוא עומד מאחורי זה ובשילוב עם התמיכה לאחור, כן, כנראה ארדן זה XSX. אז גם למיקרוסופט יש שמות מבוססים שייקספיר, כנראה שזה מגיע מ-AMD, לא מסוני. אז עוד ראיה שה-XSX היא 56CU.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 דצמבר 2019, 17:04

הללויה, DF עושים סדר בעניין הדליפות git hub. אני הולך לצפות בזה עכשיו.

עריכה:
טוב, נחסוך לכם צפיה. ריצ'רד אמר מה שאני אמרתי ונתן את אותן אזהרות בדיוק, אנחנו לא יודעים מספיק טוב את הקונטקסט ומאיזה שלב הבדיקות הללו נלקחו אז זה המפרט, פלוס גרגר של מלח.

והנה גם טום עושה קאמבק:

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 30 דצמבר 2019, 18:01

בקיצור לא יודעים באמת אבל אם צריך לתת הימור אז האקס בוקס חזקה יותר בוודאות די גבוהה, וסיכוי לא רע שאלו אכן הנתונים של שתי הקונסולות, זאת אומרת שהפס5 עם 9.2TF.

אחרת איך זה גם הגיוני שההדלפה מתואמת בול עם הנתון האמיתי של ה X? דווקא עם הפס5 זה משלב אחר?

אני משער שלא סתם העורך של VERGE מעריך את זה שה X תעלה יותר מהפס5.

אגב קיאו אני לא יודע אם להתייחס לסלוגן הזה של הכי חזקה ומהירה כהוכחה. כאמור אני בטוח ב 99 אחוז שה XSX חזקה יותר אבל זה בסכ"ה סלוגן כללי שיכול להתייחס גם ביחס לקונסולות אקס בוקס קודמות וגם ביחס למה שידוע לנו היום (ומה שידוע לנו היום זה שאנחנו לא יודעים מה הולך עם הכוח של הפס5 אז כל עוד אין הכרזה רשמית של סוני הם יכולים עדיין לטעון שזו הקונסולה הכי מהירה כיום)

בקיצור לא בטוח שזו דווקא האינדיקציה למרות שזה נכון בסופו של דבר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 דצמבר 2019, 20:24

bling כתב:בקיצור לא יודעים באמת אבל אם צריך לתת הימור אז האקס בוקס חזקה יותר בוודאות די גבוהה, וסיכוי לא רע שאלו אכן הנתונים של שתי הקונסולות, זאת אומרת שהפס5 עם 9.2TF.

אחרת איך זה גם הגיוני שההדלפה מתואמת בול עם הנתון האמיתי של ה X? דווקא עם הפס5 זה משלב אחר?

אני משער שלא סתם העורך של VERGE מעריך את זה שה X תעלה יותר מהפס5.

אגב קיאו אני לא יודע אם להתייחס לסלוגן הזה של הכי חזקה ומהירה כהוכחה. כאמור אני בטוח ב 99 אחוז שה XSX חזקה יותר אבל זה בסכ"ה סלוגן כללי שיכול להתייחס גם ביחס לקונסולות אקס בוקס קודמות וגם ביחס למה שידוע לנו היום (ומה שידוע לנו היום זה שאנחנו לא יודעים מה הולך עם הכוח של הפס5 אז כל עוד אין הכרזה רשמית של סוני הם יכולים עדיין לטעון שזו הקונסולה הכי מהירה כיום)

בקיצור לא בטוח שזו דווקא האינדיקציה למרות שזה נכון בסופו של דבר.

הקטע הוא שבמקור הם העלו עם הסלוגן, אז הסירו את הכיתוב ועכשיו החזירו את הכיתוב שוב. סתם מעניין מה הולך שם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 דצמבר 2019, 22:38

משהו ששכחתי לדבר עליו, אם נניח הדליפה נכונה, יש לסוני כמה וכמה יתרונות ב-GPU על מיקרוסופט. לשתי הקונסולות כנראה המסביב של ה-GPU זהה, אבל סוני רצה ב-2Ghz בזמן שמיקרוסופט ב-1.7Ghz שזה הפרש של 18%. זה אומר fillrate טוב יותר ב-18% בצד של סוני למשל. כלומר ל-GPU של סוני יהיו יתרונות מסויימם בגלל שהמהירות שעון שלו גבוהה יותר.

קצת אור לבלינג שרוצה לקבור את עצמו :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 דצמבר 2019, 08:45

לא נותן אור, גם לוואן היה יתרון מסויים בשעון אבל זה לגמרי שולי מבחינת התוצאה בפועל. בסוף ההפרש בכוח מתבטא. חוזר לקבור את עצמי :(

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 דצמבר 2019, 09:03

bling כתב:לא נותן אור, גם לוואן היה יתרון מסויים בשעון אבל זה לגמרי שולי מבחינת התוצאה בפועל. בסוף ההפרש בכוח מתבטא. חוזר לקבור את עצמי :(

אחת הבעיות הגדולות ב-ONE הייתה שלא רק היו לה פחות CU, היה לה חצי מה-SE שהוא החצי השני של הGPU. כלומר בניגוד לדליפות של הפס5/XSX שבהן יש לשתי הקונסולות בדיוק אותו דבר מבחינת כל מה שהוא לא CU ב-GPU ולכן מהירות השעון הגבוהה של הפס5 נתונת לה יתרון בכל התחומים הללו, ב-ONE בתחומים הללו היא הייתה כמעט חצי מהפס4 בזמן שב-CU היא הייתה בערך 60% ממנה. אז אני לא חושב שזה אותו מקרה כי גם יש לנו פה אלמנט שבו לפס5 יש יתרון מובהק ב-GPU, תחום שלא היה ל-ONE אפילו יתרון בודד בו (היה לה ב-CPU אבל זה לא ממש עוזר לצד ג') וגם ההפרש בחלקים שבהם היא חלשה יותר (כלומר מספר ה-TF) הוא קטן יותר מה-ONE מול הפס4. על גבי זה תוסיף את ה-SSD שהשמועות כרגע מדברות על כונן פי 2 יותר מהר בצד של סוני ואתה מקבל מצב שבו יש יתרונות לזו ויש לזו בזמן שבדור האחרון הפס4 מחצה את ה-ONE בכל קטגוריה אפשרית חוץ מאשר מהירות ה-CPU (ושוב, זה לא עוזר לצד ג').

אני חושב שאם זה המקרה, אנחנו הרבה יותר קרובים לדור הפס3 מול ה-360. כלומר לפס3 היה CPU מהיר פי 3 משל ה360 ומצד שני ל-360 היה כרטיס מסך חזק בבערך 40%. לפס3 היה חצי זיכרון מהיר יותר וחצי זיכרון איטי יותר בזמן של360 היה זיכרון מהיר ואחיד וכך הלאה. כלומר ערימה של נתונים שונים לגמרי שבסוף יצרו קונסולות מאוד דומות עם יתרון לאחת או השניה בקטגוריות שונות. אני מחושב שזה מה שיקרה בדור הזה אם הדליפות נכונות, SSD מהיר משמעותית וחלקים מהירים יותר ב-GPU יתנו לפס5 יתרון בתחומים מסויימים בזמן שספירת ה-TF הגבוהה יותר תתן ל-XSX יתרון בתחומים מסויימים ובסוף נרגיש שהן די דומות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 דצמבר 2019, 10:02

משהו שיצא מפורום טיוואני על הצ'יפ של הקונסולות, השבב של ה-XSX גדול ב-15% מהפס5 ושל ה-XSS קטן כמעט ב-50% משל XSX. אם מתאמים את זה לשמועות האחרות אז:
XSX - 362mm
PS5 - 315mm
XSS - 190mm

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 דצמבר 2019, 10:36

DrKeo כתב:
bling כתב:לא נותן אור, גם לוואן היה יתרון מסויים בשעון אבל זה לגמרי שולי מבחינת התוצאה בפועל. בסוף ההפרש בכוח מתבטא. חוזר לקבור את עצמי :(

אחת הבעיות הגדולות ב-ONE הייתה שלא רק היו לה פחות CU, היה לה חצי מה-SE שהוא החצי השני של הGPU. כלומר בניגוד לדליפות של הפס5/XSX שבהן יש לשתי הקונסולות בדיוק אותו דבר מבחינת כל מה שהוא לא CU ב-GPU ולכן מהירות השעון הגבוהה של הפס5 נתונת לה יתרון בכל התחומים הללו, ב-ONE בתחומים הללו היא הייתה כמעט חצי מהפס4 בזמן שב-CU היא הייתה בערך 60% ממנה. אז אני לא חושב שזה אותו מקרה כי גם יש לנו פה אלמנט שבו לפס5 יש יתרון מובהק ב-GPU, תחום שלא היה ל-ONE אפילו יתרון בודד בו (היה לה ב-CPU אבל זה לא ממש עוזר לצד ג') וגם ההפרש בחלקים שבהם היא חלשה יותר (כלומר מספר ה-TF) הוא קטן יותר מה-ONE מול הפס4. על גבי זה תוסיף את ה-SSD שהשמועות כרגע מדברות על כונן פי 2 יותר מהר בצד של סוני ואתה מקבל מצב שבו יש יתרונות לזו ויש לזו בזמן שבדור האחרון הפס4 מחצה את ה-ONE בכל קטגוריה אפשרית חוץ מאשר מהירות ה-CPU (ושוב, זה לא עוזר לצד ג').

אני חושב שאם זה המקרה, אנחנו הרבה יותר קרובים לדור הפס3 מול ה-360. כלומר לפס3 היה CPU מהיר פי 3 משל ה360 ומצד שני ל-360 היה כרטיס מסך חזק בבערך 40%. לפס3 היה חצי זיכרון מהיר יותר וחצי זיכרון איטי יותר בזמן של360 היה זיכרון מהיר ואחיד וכך הלאה. כלומר ערימה של נתונים שונים לגמרי שבסוף יצרו קונסולות מאוד דומות עם יתרון לאחת או השניה בקטגוריות שונות. אני מחושב שזה מה שיקרה בדור הזה אם הדליפות נכונות, SSD מהיר משמעותית וחלקים מהירים יותר ב-GPU יתנו לפס5 יתרון בתחומים מסויימים בזמן שספירת ה-TF הגבוהה יותר תתן ל-XSX יתרון בתחומים מסויימים ובסוף נרגיש שהן די דומות.

אתה לא כותב את כל זה כדי שארגיש קצת יותר טוב? :P

אבל ברצינות, למרות שהידע הטכני שלי מצומצם, בטח ביחס אליך, זה נראה לי הזוי שקונסולה עפ כמעט 13TF תהיה שווה בכוח לאחת עם 9 בגלל כל מני פקטורים אחרים. בהפרש מספרי כזה זה לא נשמע לי הגיוני בכלל.

זה כמו שתקח 2 רכבים באותה קטגוריה, רק אחד מהם 350 כוח סוס והשני 190, לא משנה אם לרכב עם ה 190 תיבת הילוכים טובה יותר או אם יש למנוע יותר צילינדרים. בסוף כשיש כזה הפרש בכוח אז אף פקטור לא יכול לכסות על זה, הרכב עם ה 350 יהיה יותר מהיר. ככה מההיגיון שלי אני מבין את זה לפחות :)
נערך לאחרונה על ידי bling ב 31 דצמבר 2019, 10:38, נערך 2 פעמים בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 דצמבר 2019, 10:37

כמו שנדב אמר - זה ממש לא בהכרח שולי... יכול להיות שלXSX למשל יהיו יתרונות בטקסטורות מעט חדות יותר שנראה בעיקר במשחקים איטיים יותר, בזמן שלPS5 יהיה יתרון במשחקי עולם פתוח או משחקים עם גלקסיות שלמות ומשחקים מהירים יותר, שבXSX יהיו בהם גמגומים או שיאלצו לוותר על פירוט בהם לעומת הPS5 כדי שלא יהיו גמגומים כאלה... סתם דוגמא אפשרית למשחקים בהם הזרמת המידע אולי חשובה יותר מנתוני TF פשוטים.

העניין הוא שאני לא בטוח כמה זה ישפיע על משחקי מולטי וצד ג', כי אני לא משוכנע שמפתחות יפתחו משחקים בלעדית רק למכשירים עם SSD כי אז הם מאבדים הרבה מאוד משוק הPC שרובם מתקינים משחקים גדולים על HDD. זה יקרה אולי יותר לקראת אמצע-סוף הדור.

בנוסף, במקרה של הONE הבעייה הייתה יותר הזכרון... מה שלא אמור להיות כאן הפעם, לכאורה.
ואתה גם כותב "כמעט 13TF" כשזה בשום צורה לא כמעט 13, זה 12 וטיפה :) אתה כאילו בכח בראש שלך מנסה להנמיך ציפיות כדי להיות מופתע לטובה בסוף או מה? :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 31 דצמבר 2019, 11:35

זה לא 12.85? זה מה שזכרתי.

אני חושב שלבנות על משהו שאולי יקרה באמצע הדור (ניצול SSD) זה אף פעם לא רלוונטי לדור עצמו ואיך שדברים יקרו, מהניסיון שלי, מה שאומר שאי אפשר ממש לבנות על יתרון ה SSD של סוני שיבוא לביטוי ולצמצום הפער.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 דצמבר 2019, 11:43

12.185, פיספסת את ה-1 :)
ואני דיברתי על צד ג'... אבל משחקים כמו GTA למשל - הם הראשונים להנות מSSD. והם לא יוצאים על המחשב בדרך כלל באותו זמן עם הקונסולות, אז אתה בהחלט יכול לצפות ליתרון קל לגירסת הPS5 במידה ואכן הSSD מהיר משמעותית, לדוגמא. אבל כמובן שיש גם את גיזרת הבלעדיים, ומשחקי "קצה" מצד ג' כמו AC או BATMAN שבטח לא יוותרו על ניצול טוב של SSD, ובמליון אחוז משחקים כמו BG&E2 ימליצו בחום על מנת לשחק "כמו שצריך".

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 6 אורחים