במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Klayman » 28 נובמבר 2014, 08:50

Laskin כתב:
זה גם קרה לי :)
תנסה להתרכז באיזור מסויים, או יותר נכון - בחידה אחת. בכל פעם שאתה פותר חידה הוא שומר

אני שמח שזה משמח אותך, אבל אותי זה בעיקר מעצבן. מדובר בצורה בחוסר כבוד לגיימרים בצורה חד-משמעית. שוב אני אומר, חבל שהנושא לא הובלט בביקורות, כי כנראה שלא הייתי רוכש אותו. עאלק המשחק ''מעודד אותך לשחק בצורה לא לינארית''... איזו שטות של מפתחי אינדי שמלאים בעצמם.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 נובמבר 2014, 16:25

לדעתי זה לא פוגע במשחק, ובטח שלא קשור ל"מלאים בעצמם", אבל כל אחד עם מה שמרגיז אותו, אני מניח.
לי לא לקח יותר משלוש דקות להשלים את מה שעשיתי :/

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 נובמבר 2014, 16:34

''מלאים בעצמם'' על ההגדרה ל''משחק לא לינארי'' אבל כזה שלא מעודד אותי לשחק בצורה שאני באמת רוצה. אז יופי שהוא לא לינארי בהגדרה, אבל אם עכשיו הסתובבתי, חקרתי והגעתי לכלמיני דברים, אבל שום דבר מזה לא נשמר לי, מה זה שווה?

ובטח שזה מרגיז כשמשחק לא שומר בצורה נורמלית.. אולי לך אין ערך לזמן שלך, אבל לי בהחלט יש - ואי מתן אופציה לשמירה היא זלזול בזמן של השחקן, לטעמי.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 נובמבר 2014, 17:56

שוב, לקח לי רק 3 דקות, אם היה לוקח לי 30 דקות אז אולי הייתי חושב כמוך :/

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 28 נובמבר 2014, 19:58

סיימתי את בלאק פלאג, ועדיין לא סיימתי סופית את כל המשחק, יש לי %63 ויש הרבה דברים לעשות אחרי זה שקצת חוזרים על עצמם אבל מאוד כיפים.
כרגע אני לא ממהר ליוניטי לפי תגובות של אנשים, מחכה לרוג' שיצא למחשב ביחד עם GTA5.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 28 נובמבר 2014, 20:06

Mandellla כתב:סיימתי את בלאק פלאג, ועדיין לא סיימתי סופית את כל המשחק, יש לי %63 ויש הרבה דברים לעשות אחרי זה שקצת חוזרים על עצמם אבל מאוד כיפים.
כרגע אני לא ממהר ליוניטי לפי תגובות של אנשים, מחכה לרוג' שיצא למחשב ביחד עם GTA5.

שידרגת את הJackdaw עד הסוף וחיסלת את הלג'נדרי?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 28 נובמבר 2014, 20:19

עדיין לא ניסיתי להילחם נגד הלג'נדרי בגלל שהתרכזי קצת יותר בלסיים קודם את הסיפור, אבל זה נשמע קשה לאללה מבחינת השריון של הספינות, מתישהו אני יחרוש על זה.

נ.ב: מי שלא ידע מה הפירוש של HMS בספינות של הבריטים, זה Her Majesty's Ship.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 28 נובמבר 2014, 20:23

Mandellla כתב:עדיין לא ניסיתי להילחם נגד הלג'נדרי בגלל שהתרכזי קצת יותר בלסיים קודם את הסיפור, אבל זה נשמע קשה לאללה מבחינת השריון של הספינות, מתישהו אני יחרוש על זה.

נ.ב: מי שלא ידע מה הפירוש של HMS בספינות של הבריטים, זה Her Majesty's Ship.

הן כולה men of war עם קצת יותר חיים, הם למעשה קלות רצח כי ברגע שאתה פשוט יורה עליהן heavy shot וכל ניסיון החזרה שלהן אתה משתמש swivel cannon הן אפילו לא יפגעו בך. זה לא באמת אתגר בגלל כל הקטע עם swivel cannon.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 נובמבר 2014, 22:18

Laskin כתב:שוב, לקח לי רק 3 דקות, אם היה לוקח לי 30 דקות אז אולי הייתי חושב כמוך :/

לוקח רק יותר משלוש דקות להגיע מתחילת המפה לבקתה שאחרי הגשר השני. וזה לגמרי מוציא מהImmersion של המשחק לחזור על כל מה שעשיתי, מהר, כי אין לי כח לעשות את זה שוב. אני לא יודע מה בדיוק עשית שלקח לך רק שלוש דקות, אבל יש כמה דברים מסביב לאזור הראשון שבו מתחילים שכנראה לא הגעת אליהם/לא עשית. אני די משוכנע שבשלוש דקות אתה אפילו לא יכול לאסוף את כל הרמזים של זירת הרצח הראשונה, אבל בסדר. העיקר שלקח לך בדיוק שלוש דקות.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 נובמבר 2014, 22:25

בנתיים fc4 לfc3 מרגיש בערך כמו בטמן אוריג׳ן לאקאם סיטי. ציפיתי שאחרי שלוש שנים אשכרה יעשו משהו, לא ישכפלו אחד לאחד.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 נובמבר 2014, 23:31

DrKeo כתב:בנתיים fc4 לfc3 מרגיש בערך כמו בטמן אוריג׳ן לאקאם סיטי. ציפיתי שאחרי שלוש שנים אשכרה יעשו משהו, לא ישכפלו אחד לאחד.

עברו פחות משנתיים מאז FC3.

המשחקים בהחלט דומים מאוד. לא ברמה של "אותו משחק, מפה חדשה", אבל יש בהחלט לקחו המון ממה שהיה בFC3 והוסיפו עליו עוד כל מיני דברים מגניבים.
לדעתי, מגניב וסבבה ומצוין, כי FC3 הוא אחד המשחק הכי טובים שיצאו ב3-4 שנים האחרונות.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 נובמבר 2014, 00:32

Klayman כתב:
לוקח רק יותר משלוש דקות להגיע מתחילת המפה לבקתה שאחרי הגשר השני. וזה לגמרי מוציא מהImmersion של המשחק לחזור על כל מה שעשיתי, מהר, כי אין לי כח לעשות את זה שוב. אני לא יודע מה בדיוק עשית שלקח לך רק שלוש דקות, אבל יש כמה דברים מסביב לאזור הראשון שבו מתחילים שכנראה לא הגעת אליהם/לא עשית. אני די משוכנע שבשלוש דקות אתה אפילו לא יכול לאסוף את כל הרמזים של זירת הרצח הראשונה, אבל בסדר. העיקר שלקח לך בדיוק שלוש דקות.

אני שיחקתי ופתרתי את ההתחלה עם המלכודות, ואז המשכתי והתנסתי עם כל מה שיש לי הפסים, ואז הלכתי ומצאתי את החתיכה של הקרון אבל לא החזרתי אותו, המשכתי עוד קצת עם החידה על הפסים ואז הייתי חייב ללכת בדיוק. חזרתי אחרי יום והמשכתי וראיתי שאני איפה שהמלכודת. ידעתי איפה החתיכה כבר ואיפה למצוא את כל הרמזים לחידה של הפסים, שזה מה שלוקח הכי הרבה זמן בעצם, מה שלקח לי חצי שעה בפעם הראשונה לקח לי 2 דקות מן הסתם. אז וואלה - 3 דקות, נניח 4. בגלל שזה משחק (בינתיים ממה שראיתי עוד לא סיימתי) של לחפש דברים קטנים בעולם די גדול - ברגע שבזבזת זמן בפעם הראשונה על למצוא אותם - זה נחתך בהרבה בפעם השנייה. לא צריך לזלזל בזהף אני מבין שזה עיצבן אותך אבל בעיניי זה לא כל כך נורא.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 נובמבר 2014, 00:39

DrKeo כתב:בנתיים fc4 לfc3 מרגיש בערך כמו בטמן אוריג׳ן לאקאם סיטי. ציפיתי שאחרי שלוש שנים אשכרה יעשו משהו, לא ישכפלו אחד לאחד.

כמה דברים בלי ספוילרים (אני מקווה) שמבדילים אותו מFC3:
1. הווינגסוט. זה פשוט מגוחך הזווית שזב אתה עף, והגובה הנמוך שממנו אתה יכול להשתמש בו. זה ממש עוזר כדי לברוח וכדי להגיע מהר ממקום למקום, ואפשר להשתמש בו ולפתוח מצנח ושוב להשתמש... קיצר - ממש גיימצ'יינג'ר לעולם פתוח הררי. מקווה שרנית אותו מוקדם והספקת לנצל אותו כמו שצריך, אם לא - תעשה את זה עכשיו :)
2. הפילים, ההליקופטר והמרגמות - שלושה דברים שעושים אותך לגמרי OP ואין לי שום בעייה עם זה ^_^
3. SHANGRILA
4. CO OP

והבנתי שיש עוד הפתעות בדרך... אני עדיין לא התקדמתי מלא בסיפור
בכל אופן, זה לא ממש התקדמות של דור או משהו כזה, ממש לא אפילו... אבל זה משחק מעולה וטוב יותר מכל בחינה, והדברים שציינתי למעלה מבטלים כל טיעון של אחד לאחד בשבילי.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 נובמבר 2014, 01:01

Laskin כתב:
כמה דברים בלי ספוילרים (אני מקווה) שמבדילים אותו מFC3:
1. הווינגסוט. זה פשוט מגוחך הזווית שזב אתה עף, והגובה הנמוך שממנו אתה יכול להשתמש בו. זה ממש עוזר כדי לברוח וכדי להגיע מהר ממקום למקום, ואפשר להשתמש בו ולפתוח מצנח ושוב להשתמש... קיצר - ממש גיימצ'יינג'ר לעולם פתוח הררי. מקווה שרנית אותו מוקדם והספקת לנצל אותו כמו שצריך, אם לא - תעשה את זה עכשיו :)
2. הפילים, ההליקופטר והמרגמות - שלושה דברים שעושים אותך לגמרי OP ואין לי שום בעייה עם זה ^_^
3. SHANGRILA
4. CO OP

והבנתי שיש עוד הפתעות בדרך... אני עדיין לא התקדמתי מלא בסיפור
בכל אופן, זה לא ממש התקדמות של דור או משהו כזה, ממש לא אפילו... אבל זה משחק מעולה וטוב יותר מכל בחינה, והדברים שציינתי למעלה מבטלים כל טיעון של אחד לאחד בשבילי.

לגבי 1 - היה את זה גם במשחק הקודם, אבל קיבלת את זה יחסית נורא מאוחר במשחק.
מבריק שהם הכניסו את זה למשהו שמקבלים בשעה הראשונה של המשחק. זה כל כך כיף!

3. היה משהו מקביל לשאנגרילה בFC3. לפחות בכל הנוגע למראה. יכול להיות שבמשחקיות זה באמת שונה. עוד לא יצא לי לבדוק.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 נובמבר 2014, 10:26

Laskin כתב:
אני שיחקתי ופתרתי את ההתחלה עם המלכודות, ואז המשכתי והתנסתי עם כל מה שיש לי הפסים, ואז הלכתי ומצאתי את החתיכה של הקרון אבל לא החזרתי אותו, המשכתי עוד קצת עם החידה על הפסים ואז הייתי חייב ללכת בדיוק. חזרתי אחרי יום והמשכתי וראיתי שאני איפה שהמלכודת. ידעתי איפה החתיכה כבר ואיפה למצוא את כל הרמזים לחידה של הפסים, שזה מה שלוקח הכי הרבה זמן בעצם, מה שלקח לי חצי שעה בפעם הראשונה לקח לי 2 דקות מן הסתם. אז וואלה - 3 דקות, נניח 4. בגלל שזה משחק (בינתיים ממה שראיתי עוד לא סיימתי) של לחפש דברים קטנים בעולם די גדול - ברגע שבזבזת זמן בפעם הראשונה על למצוא אותם - זה נחתך בהרבה בפעם השנייה. לא צריך לזלזל בזהף אני מבין שזה עיצבן אותך אבל בעיניי זה לא כל כך נורא.

אז כמו שאמרתי - כל העניין של ''שחקו בצורה לא-לינארית'' הוא קשקוש.. כלומר, אפשר לנסות, אבל זה לא שווה את זה כי אם לא תשלים את הדברים בסדר שלהם, לפחות בהתחלה, תאכל אותה ותצטרך להשלים דברים שוב. מה אם אני אוהב לעשות חצאי פאזלים ולחזור אח''כ לראות איך הכל מתחבר לי בעצם? או סתם תקוע ורוצה לחשוב על זה בעודי עושה משהו אחר? למה שאני אצטרך לשחק את הדברים שוב? גם אם הם לא לוקחים הרבה זמן. זה פשוט זלזול בזמן שלי כשחקן. אני מבין שלך לא אכפת, אבל לי כן (ובדיעבד זה מוזכר בכמה ביקורות, אבל לא בכולן, ובטח שלא בצורה מובלטת מספיק, אז כנראה שעוד אנשים מסכימים איתי). זאת מערכת מעצבנת ושבורה.. אז בקצרה - מפתחי אינדי שמלאים בעצמם, שזורקים מילים כמו ''משחק לא לינארי'', כשהוא לא באמת מעודד אותך לשחק בצורה לא-לינארית.. וכן, אני יודע שהם פולנים וזה פוגע לך עמוקות בגאווה הלאומית, אבל תתמודד :).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 נובמבר 2014, 13:06

Nucleus_Dawn כתב:
לגבי 1 - היה את זה גם במשחק הקודם, אבל קיבלת את זה יחסית נורא מאוחר במשחק.
מבריק שהם הכניסו את זה למשהו שמקבלים בשעה הראשונה של המשחק. זה כל כך כיף!

3. היה משהו מקביל לשאנגרילה בFC3. לפחות בכל הנוגע למראה. יכול להיות שבמשחקיות זה באמת שונה. עוד לא יצא לי לבדוק.

אתה צודק שעברו שנתיים, זאת הסיבה שזה פשוט CLONE מושלם של 3 ולא ממש המשך :/

לגבי 1, זה לא מבריק שהם שמו את זה בהתחלה, זה הגיון בסיסי שלא ברור לי איך הם בכלל חשבו על לתת לך את זה בFC3 שלוש שעות לסיום ולא שלוש שעות מההתחלה. טיפה חסר לי המצנח עדין אבל בטח אני אקבל גם אותו בקרוב. אין לי מושג מה זה השאנגרילה.

לאסקין, זה ממש "בטמן אוריג'ן" אבל זה לא אומר שזה לא טוב. אבל אם הייתי יודע את זה מראש, לא הייתי קונה אותו עכשיו במחיר שלו, אפילו שלא שלמתי מחיר מלא.

אגב, אני צריך לציין שהתיקון לא עזר לי והמשחק עדין גמגם אבל בשניה שהורדתי את הטקסטורות מאולטרה לVERY HIGH פתאום המשחק טס לי ב60FPS נעול. מאוד מוזר, מקווה שיתקנו את זה בקרוב.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 נובמבר 2014, 13:43

DrKeo כתב:אתה צודק שעברו שנתיים, זאת הסיבה שזה פשוט CLONE מושלם של 3 ולא ממש המשך :/

לגבי 1, זה לא מבריק שהם שמו את זה בהתחלה, זה הגיון בסיסי שלא ברור לי איך הם בכלל חשבו על לתת לך את זה בFC3 שלוש שעות לסיום ולא שלוש שעות מההתחלה. טיפה חסר לי המצנח עדין אבל בטח אני אקבל גם אותו בקרוב. אין לי מושג מה זה השאנגרילה.

לאסקין, זה ממש "בטמן אוריג'ן" אבל זה לא אומר שזה לא טוב. אבל אם הייתי יודע את זה מראש, לא הייתי קונה אותו עכשיו במחיר שלו, אפילו שלא שלמתי מחיר מלא.

אגב, אני צריך לציין שהתיקון לא עזר לי והמשחק עדין גמגם אבל בשניה שהורדתי את הטקסטורות מאולטרה לVERY HIGH פתאום המשחק טס לי ב60FPS נעול. מאוד מוזר, מקווה שיתקנו את זה בקרוב.

זה ממש לא CLONE. בכל זאת, שינו לא מעט את האיזון שלך המשחק, ככה שאתה מקבל גישה לכלים הכי מוצלחים, בשלב מאוד מוקדם ובכך הם מעודדים את השחקן לבחור את סגנון המשחק שלו, איך שנוח לו.
בנוסף, הטופוגרפיה של האזור החדש, הרבה יותר נוחה לאפשר את סגנונות המשחק המגוונים, על פני שטח גדול. אם בFC3 היתה משימה מגניבה שהכריחה אותך לטפס על הר, כדי להשתלט על בסיס, או להתנקש במישהו וההפך, עכשיו חוויית המיקרו הזאת, עברה למאקרו ופתאום כל העולם בנוי בצורה הזאת, שהיתה מאוד מהנה במשחק הקודם.
בנוסף, יש עוד רכבים מעניינים, היכולת לירות בזמן הנהיגה, נהיגה אוטומטית, שממש מתאימה לכך שהעולם הרבה יותר גדול, היכולת לחתוך את הבלמים של רכב ולדרדר אותו, היכולת לתקוף מהשמיים, היכולת לתקוף מגב פיל. אלו הרבה כלים חדשים ומאוד מוצלחים, שלא היו בFC3.
בסה"כ עושה רושם שהם הבינו מה עשה את FC3 כל כך מדהים והחליטו להוסיף עוד מכאניקות בסגנון. נותנים לשחקן כמה שיותר חופש בחירה בכלים שעומדים לרשותו, יש יותר מפגשים ראנדומליים משונים, אתה מקבל גישה ליותר כלים, יותר מוקדם במשחק.
לחלוטין משחק המשך ראוי. ההבדלים בינו ובין FC3, לא נופלים, למשל, מההבדלים בין אנצ'רטד 2 ו3 (רק שהשיפור במקרה הזה, הוא לכיוון ההפוך מבאנצ'רטד), או ME2 ו3.

זה ממש מגניב לחשוב על ההיסטוריה של הסדרה הזאת ולראות איך כל מיני דברים שנבנו במשחקים קודמים, לוטשו והתחברו נהדר, למשחק הזה. האש מFC2, הראנדומליות והטבע החי של FC3, הנגיעה בעל טבעי שהתחילה בFC המקורי. זו פשוט דוגמא מושלמת לאיך צריכה להראות התפתחות של סדרה, לפי דעתי. ממש מרגיש שהם הגיעו לשיא עם FC4.

בנתיים, רק דבר אחד חסר לי מFC3. אחת מחוויות הגיימינג הכי מדהימות שלי היו בFC3, כשחיפשתי קיצור דרך לאיזה אזור שרציתי לצוד בו ובמקרה לחלוטין נתקלתי באיזה הר געש רדום, עם אגם בתחתית ומדרגות שמתפסות ללוע שלו מבפנים, עם מקדש סודי ונטוש בערך באמצע הדרך ויציאה לתוך בסיס מלא אויבים, במקום שונה לחלוטין מהמקום שאליו כיוונתי. זה היה אזור פשוט מרהיב וברור שהשקיעו בו לא מעט משאבי פיתוח. זה גם היה אזור שבכלל לא הייתי נתקל בו, אם הייתי עושה רק משימות ומשימות-צד.
עדין לא נתקלתי במקום כזה, שאין לו שום מטרה, מעבר ללתת לעולם עוד עומק. ראיתי דברים דומים, אך בקנה מידה קטן בהרבה, אבל עדין לא היה לי את הוואו הזה, שיגרום לי לזכור את הרגע הזה גם שנים אחרי. אני מקווה להתקל במשהו כזה ואז אוכל להגיד שFC4 הוא באמת שיפור והתפתחות חכמה של כל מה שהיה טוב בFC3.

---

שאנגרי לה, זה שלבי ההזייה (עוד דבר שהוצג בFC3 והיה ממש מדהים). הפעם אתה חי את חייו של לוחם אגדי, באיזה עולם על טבעי ומוזר וכתום ואתה יכול גם לפקד על נמר, שיעזור לך להלחם באויבים.

מה הכוונה חסר לך המצנח? אתה מקבל אותו ביחד עם החליפה. אתה פשוט צריך ללחוץ C, כדי לפתוח אותו, בזמן שאתה דואה.
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 נובמבר 2014, 16:46

טוב האמת שבעקבות המבצעים האחרונים וההייפ על FC4 בשעה טובה קניתי והתחלתי את FC3. :)
מאוד נהנה בנתיים, בעיקר הסתובבתי בעולם ועשיתי משימות ציד ושחרור בסיסים. יש לי כבר 90% מהשדרוגים ושיחררתי כמעט את כל הבסיסים במפה ובמשימות הראשיות בקושי נגעתי, אבל המשחק ממש נהדר ונותן הרגשת OP כל כך כיפית.
מה שכן, בדיוק סיימתי משימה בסיפור שצריך לשרוף שדה מריחואנה עם רובה אש, וואו איזו משימה טובה זו הייתה! אם יש עוד משימות ברמה הזאת זה ללא ספק משחק השנה שלי. מ2012.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 29 נובמבר 2014, 17:18

סיימתי את COD ghosts, והוא כ"כ הרבה יותר טוב מ-AW. הפייסינג, ה-set-pieces וכמות המכניקות החד פעמיות שיש במשחק הזה - כל אלה מוכיחים שעדיין אין מתחרים ל-infinity ward בפיתוח משחקי COD (או חיקויו).

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 29 נובמבר 2014, 21:29

סוף-סוף סיימתי את Divinity (לקח בערך 94 שעות), מרחתי טיפה את הסוף כי המשחק קצת איבד את הקלח כשאתה Over powered ואין כל משמעות יותר לציוד שיש לך ולאין סוף loot שאתה מחזיק (קרה לי אותו הדבר לפני שנים גם עם Throne of bhaal ככה שאני מניח שזו בעייה של משחקי תפקידים ארוכים).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 נובמבר 2014, 23:08

Nucleus_Dawn כתב:
זה ממש לא CLONE. בכל זאת, שינו לא מעט את האיזון שלך המשחק, ככה שאתה מקבל גישה לכלים הכי מוצלחים, בשלב מאוד מוקדם ובכך הם מעודדים את השחקן לבחור את סגנון המשחק שלו, איך שנוח לו.
בנוסף, הטופוגרפיה של האזור החדש, הרבה יותר נוחה לאפשר את סגנונות המשחק המגוונים, על פני שטח גדול. אם בFC3 היתה משימה מגניבה שהכריחה אותך לטפס על הר, כדי להשתלט על בסיס, או להתנקש במישהו וההפך, עכשיו חוויית המיקרו הזאת, עברה למאקרו ופתאום כל העולם בנוי בצורה הזאת, שהיתה מאוד מהנה במשחק הקודם.
בנוסף, יש עוד רכבים מעניינים, היכולת לירות בזמן הנהיגה, נהיגה אוטומטית, שממש מתאימה לכך שהעולם הרבה יותר גדול, היכולת לחתוך את הבלמים של רכב ולדרדר אותו, היכולת לתקוף מהשמיים, היכולת לתקוף מגב פיל. אלו הרבה כלים חדשים ומאוד מוצלחים, שלא היו בFC3.
בסה"כ עושה רושם שהם הבינו מה עשה את FC3 כל כך מדהים והחליטו להוסיף עוד מכאניקות בסגנון. נותנים לשחקן כמה שיותר חופש בחירה בכלים שעומדים לרשותו, יש יותר מפגשים ראנדומליים משונים, אתה מקבל גישה ליותר כלים, יותר מוקדם במשחק.
לחלוטין משחק המשך ראוי. ההבדלים בינו ובין FC3, לא נופלים, למשל, מההבדלים בין אנצ'רטד 2 ו3 (רק שהשיפור במקרה הזה, הוא לכיוון ההפוך מבאנצ'רטד), או ME2 ו3.

זה ממש מגניב לחשוב על ההיסטוריה של הסדרה הזאת ולראות איך כל מיני דברים שנבנו במשחקים קודמים, לוטשו והתחברו נהדר, למשחק הזה. האש מFC2, הראנדומליות והטבע החי של FC3, הנגיעה בעל טבעי שהתחילה בFC המקורי. זו פשוט דוגמא מושלמת לאיך צריכה להראות התפתחות של סדרה, לפי דעתי. ממש מרגיש שהם הגיעו לשיא עם FC4.

בנתיים, רק דבר אחד חסר לי מFC3. אחת מחוויות הגיימינג הכי מדהימות שלי היו בFC3, כשחיפשתי קיצור דרך לאיזה אזור שרציתי לצוד בו ובמקרה לחלוטין נתקלתי באיזה הר געש רדום, עם אגם בתחתית ומדרגות שמתפסות ללוע שלו מבפנים, עם מקדש סודי ונטוש בערך באמצע הדרך ויציאה לתוך בסיס מלא אויבים, במקום שונה לחלוטין מהמקום שאליו כיוונתי. זה היה אזור פשוט מרהיב וברור שהשקיעו בו לא מעט משאבי פיתוח. זה גם היה אזור שבכלל לא הייתי נתקל בו, אם הייתי עושה רק משימות ומשימות-צד.
עדין לא נתקלתי במקום כזה, שאין לו שום מטרה, מעבר ללתת לעולם עוד עומק. ראיתי דברים דומים, אך בקנה מידה קטן בהרבה, אבל עדין לא היה לי את הוואו הזה, שיגרום לי לזכור את הרגע הזה גם שנים אחרי. אני מקווה להתקל במשהו כזה ואז אוכל להגיד שFC4 הוא באמת שיפור והתפתחות חכמה של כל מה שהיה טוב בFC3.

---

שאנגרי לה, זה שלבי ההזייה (עוד דבר שהוצג בFC3 והיה ממש מדהים). הפעם אתה חי את חייו של לוחם אגדי, באיזה עולם על טבעי ומוזר וכתום ואתה יכול גם לפקד על נמר, שיעזור לך להלחם באויבים.

מה הכוונה חסר לך המצנח? אתה מקבל אותו ביחד עם החליפה. אתה פשוט צריך ללחוץ C, כדי לפתוח אותו, בזמן שאתה דואה.

אני לא מתווכח עם שום דבר שאתה אומר, אבל זה עדין המשכון סטייל אוריג׳נס (גם אנצ׳רטד 3, אתה צודק) לדעתי. אני מרגיש שאני משחק פשוט עוד שלבים בfc3. כן, זה מאוד נפוץ היום לעשותאת זה אבל משום מה ציפיתי מfc4 למשהו שונה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 נובמבר 2014, 23:54

DrKeo כתב:אני לא מתווכח עם שום דבר שאתה אומר, אבל זה עדין המשכון סטייל אוריג׳נס (גם אנצ׳רטד 3, אתה צודק) לדעתי. אני מרגיש שאני משחק פשוט עוד שלבים בfc3. כן, זה מאוד נפוץ היום לעשותאת זה אבל משום מה ציפיתי מfc4 למשהו שונה.

אני לחלוטין ציפיתי למשהו בסגנון הזה. FC3, עם עוד כלים לשחק איתם ועוד חופש ומפה יותר גדולה.
יכול להיות שבגלל זה אני מביע התלהבות ואתה מביע אכזבה. ציפינו לדברים שונים.

אגב, משהו שאני כבר מרגיש שהוא שדרוג לא קטן, זה שהאזורים הפעילים סביבך מרגישים לי גדולים יותר. בFC3 היו מקרים שבהם ישבתי על איזה צוק וצלפתי בכל החיילים באיזה בסיס ועד שהגעתי אליהם, חלק מהגופות נעלמו. פה, גם כשאני במרחק יותר גדול משהייתי ב3, זה לא קרה לי עדין.

---

Stick, המשימה שאתה מדבר עליה היא באמת אחת הטובות בFC3. יש שאפילו יגידו שהיא השיא של המשחק. באמת פשוט מצוינת.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 נובמבר 2014, 10:09

Klayman כתב:
אז כמו שאמרתי - כל העניין של ''שחקו בצורה לא-לינארית'' הוא קשקוש.. כלומר, אפשר לנסות, אבל זה לא שווה את זה כי אם לא תשלים את הדברים בסדר שלהם, לפחות בהתחלה, תאכל אותה ותצטרך להשלים דברים שוב. מה אם אני אוהב לעשות חצאי פאזלים ולחזור אח''כ לראות איך הכל מתחבר לי בעצם? או סתם תקוע ורוצה לחשוב על זה בעודי עושה משהו אחר? למה שאני אצטרך לשחק את הדברים שוב? גם אם הם לא לוקחים הרבה זמן. זה פשוט זלזול בזמן שלי כשחקן. אני מבין שלך לא אכפת, אבל לי כן (ובדיעבד זה מוזכר בכמה ביקורות, אבל לא בכולן, ובטח שלא בצורה מובלטת מספיק, אז כנראה שעוד אנשים מסכימים איתי). זאת מערכת מעצבנת ושבורה.. אז בקצרה - מפתחי אינדי שמלאים בעצמם, שזורקים מילים כמו ''משחק לא לינארי'', כשהוא לא באמת מעודד אותך לשחק בצורה לא-לינארית.. וכן, אני יודע שהם פולנים וזה פוגע לך עמוקות בגאווה הלאומית, אבל תתמודד :).

זה חצי-נכון, הקטע של ה"לא לינארי", אם כי אתה יכול לסיים את המשחק מבלי לעשות את רוב החידות ובאיזה סדר שבא לך.
פשוט לא, הוא לא שומר לך אחרי כל פעם שאתה מסתכל על משהו שמצאת על הריצפה.
כמו שאמרתי והוכחתי לך - לי זה ביזבז רק 3 דקות מהחיים, הרבה פחות ממה שמלא משחקים אחרים ביזבזו לי, עם CHECKPOINT קצת רחוק מאיפה שהגעתי. בטח לא משהו שהייתי חושב שצריך להדגיש יותר מדי בביקורות, וכנראה שיותר ביקורות מסכימות איתי מאשר איתך :P
אתה חושב אחרת, סבבה... אגב, אני לא יותר פולני מאשר אני גרמני או תימני :D

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 נובמבר 2014, 10:16

שחר ונדב - אולי היה באמת WINGSUIT בקודם, אבל כמו שציינתם - קיבלתם אותו בשלב די מאוחר, ואילו אני קניתי את שלי בתוך חצי שעה בערך מרגע שהתחלתי, אבל בניגוד לחליפה במשחק השלישי - פה המשחק הוא הררי.
מה שאומר שאתם משתמשים בה לא רק כשאתם עולים על מגדל או על קצה ההר, אלא ממש כמעט בכל רגע נתון יש לכם מאיפה לקפוץ, והזווית שבה אתם "עפים" היא הרבה יותר "קדימה" מאשר "למטה".
שוב, תנסו לקפוץ ממקום די נמוך ותראו כמה רחוק אתם מגיעים, זה ממש משנה הרבה לדעתי.

חוץ מזה - הCO OP זו חוויה שלא הייתה במשחק הקודם וזו חוויה מטורפת לדעתי. זה עולם שממש כיף לחקור ביחד.

ובקשר לSHANGRILA - אני אשתוק כי זה עם ספוילרים. אבל זה ממש לא כמו שלבי ההזיה.
יש שלבי הזיה אחרים בFC4, וזה משימות שתראו בסימן Y ירוק על המפה. שאנגרילה זה משהו אחר.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 30 נובמבר 2014, 12:12

Laskin כתב:שחר ונדב - אולי היה באמת WINGSUIT בקודם, אבל כמו שציינתם - קיבלתם אותו בשלב די מאוחר, ואילו אני קניתי את שלי בתוך חצי שעה בערך מרגע שהתחלתי, אבל בניגוד לחליפה במשחק השלישי - פה המשחק הוא הררי.
מה שאומר שאתם משתמשים בה לא רק כשאתם עולים על מגדל או על קצה ההר, אלא ממש כמעט בכל רגע נתון יש לכם מאיפה לקפוץ, והזווית שבה אתם "עפים" היא הרבה יותר "קדימה" מאשר "למטה".
שוב, תנסו לקפוץ ממקום די נמוך ותראו כמה רחוק אתם מגיעים, זה ממש משנה הרבה לדעתי.

חוץ מזה - הCO OP זו חוויה שלא הייתה במשחק הקודם וזו חוויה מטורפת לדעתי. זה עולם שממש כיף לחקור ביחד.

ובקשר לSHANGRILA - אני אשתוק כי זה עם ספוילרים. אבל זה ממש לא כמו שלבי ההזיה.
יש שלבי הזיה אחרים בFC4, וזה משימות שתראו בסימן Y ירוק על המפה. שאנגרילה זה משהו אחר.

כן. אני לגמרי מסכים איתך. לא רק שכיף שיש לך גישה לחליפה בשלב מוקדם מאוד במשחק, אלא שהטופוגרפיה של העולם הופכת את הכלי הזה להרבה יותר שימושי.

לא הזכרתי גם את הGrappling hook שממש מוסיף המון לטרוורסיה (והוא תוספת ממש חכמה, בהתחשב בטופוגרפיה של העולם) וגם ממש כיף להתנדנד איתו :D.
ככל שאני חושב על זה יותר, מרגיש לי שלמרות שעל פני השטח המשחקים מאוד דומים, הוסיפו להם בפועל לא מעט כלים חדשים. בהחלט המשך ראוי. הוא הרבה פחות "עוד מאותו הדבר", מבטמן אוריג'נס, לדעתי.

אהה... חשבתי שהחבר'ה של הY הם אלו שמביאים אותך לשאנגרי לה. מגניב שזה דווקא משהו שונה.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 113 אורחים